Silnice

Neumanová čtrnáctá v silničním závodě na ME

Neumanová čtrnáctá v silničním závodě na ME

Česká reprezentantka Tereza Neumanová obsadila čtrnáctou příčku v silničním závodě žen na mistrovství Evropy v Mnichově. Titul získala Lorena Wiebesová z Nizozemska, která ovládla závěrečný spurt vedoucí skupiny.

„Byl to závod rovinatého charakteru a odvíjel s v režii silných týmů, které na startu měly osm závodnic. My jsme šli do závodu s tím, že, to v závěru zkusíme s Neumanovou a Bajgerovou. Bohužel, Nikole se nepodařilo být v té první skupině a Tereza tam zůstala sama. Bylo těžké, aby se tam proti těm dvěma vlakům Holanďanek a Italek prosadila. Ale to čtrnácté místo je nakonec velmi slušné,“ hodnotil závod trenér Milan Kadlec.

I nejlepší z českých reprezentantek umístění brala. „Jsem celkem spokojená. Snažila jsem se jet aktivně a chodit do úniků. Startovaly jsme jen ve čtyřech a bylo mi jasné, že když dojde na spurt, bude těžké se proti té přesile prosadit,“ řekla Neumanová.

„Od půlky závodu jsem vpředu byla od nás sama a v závěru mi ten tým chyběl. Když se tam poskládalo šest Holanďanek a šest Italek, bylo těžké s tím něco udělat. Asi je to maximum, co se dalo vytěžit. Škoda, že to nevyšlo aspoň na první desátku, ale i tak je to slušné,“ dodala česká reprezentantka, kterou teď čeká finální příprava na mistrovství světa a před šampionátem pojede ještě Vueltu.

Výsledky (128,2 km): 1. Wiebesová (Niz.) 2:59:20, 2. Balsamová, 3. Barbieriová (obě It.), 4. Brennauerová (Něm.), 5. Pikuliková(Pol.), … 14. Neumanová všechny stejný čas,65. Hájková, 66. Bajgerová obě -3:03, 79. Nosková (všechny ČR) -3:12.

Foto: IG Tereza Neumanová

Autor článku: Jan Krůta