Memoriál Henryka Lasaka vyhrál Kukrle, Adam Ťoupalík třetí

Po zdařilém úniku, v němž byl trojice jezdců Elkov Kasper Michael Kukrle, Adam Ťoupalík a Matěj Zahálka, vytěžili jezdci této stáje z Memoriálu Henryka Lasaka první, třetí a osmé místo. Na nejvyšší stupeň vystoupil Kukrle, A. Ťoupalík byl třetí.

Na závodníky čekalo pět 29 kilometrů dlouhých okruhů s náročným profilem. Hned v první stoupání úvodního kola rozjel tempo Michal Schlegel a v následující druhé stojce Michael Kurkle. Tím se peloton značně nadělil a na čele zůstalo zhruba dvacet pět jezdců.

Následně se na čele vyselektovala sedmička ve složení Kukrle, Adam Ťoupalík, Poláci Budzinski a Grabis, Fin Juntunen a další Poláci Sowinski, Pekala. Náskok této sedmičky stále narůstal a postupně bylo jasné, že z ní vzejde i celkový vítěz.

Na vedoucí skupinu se ještě snažil dotáhnout Matěj Zahálka s Tomášem Kalojírosem z Cycling Academy Trenčín. V posledním kole už na čele zůstala pouze čtveřice Kukrle, Ťoupalík, Grabis a Budzinski a nakonec nejsilnější byl český mistr Kukrle, který si pohodlně dojel pro vítězství. Celkově si Elkov Kasper z této jednorázovky odváží 68 UCI bodů.

1. Kukrle (ČR) 4:01:38, 2. Grabis (Pol.) +15, 3. A. Ťoupalík (ČR) +2:04, 4. Budzinski +2:27, 5. Pekala (oba Pol.) +6:48, 6. Juntunen (Fin.) +7:15, …8. Zahálka +9:34, 10. Kalojíros (oba ČR) +16:56.