Silnice

MAPEI MERIDA Kaňkovský hodnotí sezónu 2022

MAPEI MERIDA Kaňkovský hodnotí sezónu 2022

Tým MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ měl opět jak v předešlé tak i letošní sezóně početné a hlavně úspěšné zastoupení.  Ve složení čtyřech starších žáků, čtyřech kadetů, dvou kadetek a deviti juniorů, obsadil všechny mládežnické kategorie Českého svazu cyklistiky a startovali opět nejen v domácím seriálu Českého poháru, ale také v rámci Evropského i Světového šampionátu.

K největším úspěchům letošní sezóny týmu MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ patří suverénní celkové vítězství Českého Poháru Nely Kaňkovské v kategorii kadetek, Jakuba Tesaříka v kategorii starších žáků a Tomáše Přidala mezi juniory. Dále se klubu podařilo vyhrát celkové pořadí Českého Poháru mezi teamy v kategorii starší žáci, kadetky a junioři, kadeti to doplnili druhým místem.

Mezi další úspěchy se řadí účast na Olympiádě dětí a mládeže, kde Jakub Tesařík vybojoval tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a tím se stal nejúspěšnějším závodníkem cyklistiké soutěže. K tomuto výsledku se přidala i Nela Kaňkovská se dvěmi zlatými medailemi a jednou stříbrnou. Nela Kaňkovská se předvedla i na Evropských Olympijských hrách (EOF) krásným 9. místem v silničním závodě s hromadným startem a k jednomu z nějvětších výsledků letošní sezóny ji patří celkové vítězství ve dvou mezinárodních etapových závodech a to Závod Míru Nejmladších a rakouský Kids Tour 2022.

Vybraní junioři týmu reprezentovali i českou republiku v zahraničních na mezinárodních závodech, kde Daniel Mráz a Tomáš Přidal pomohli k získání cenných medailí.

Vrcholem sezóny se pro tým stalo MČR, odkud si odvezli 28 medailí. V prestižním závodě s hromadným startem se stal Jakub Tesařík mistrem České republiky a Kaňkovská Nela vicemistryní. Časovku jednotlivců ovládl opět Jakub Tesařík titulem MČR spolu s Nelou Kaňkovskou a Adéla Pittnerová s Antonínem Žufánkem přidali krásný bronz. V teamové časovce družstev MČR vyhrály titul kadetky ve složení Nela Kaňkovská a Adéla Pittnerová. Taktéž starší žáci ve složení Jakub Tesařík a Antonín Žufánek. Vicemistry ČR teamové časovky družstev se stali junioři ve složení Adam Hrdlička, Jan Bittner, Daniel Mráz a Tomáš Přidal a dalším vybojovaný titul získali kadeti ve složení Matěj Piták, Marek Rieger, Lukáš Raška. 

V současné době někteří ze závodníků Mapei Merida Kaňkovský bojují o pódiová umístění v cyklokrosové disciplíně, kde si prodlužují letošní závodní sezonu a sbírají další cenné zkušenosti. Zbylí závodníci se již podrobují zimní tréninkové přípravě, která má přichystat svěřence na příští sezónu 2023 a opět v ní bojovat o přední příčky nejen Českého, ale i Evropského a Světového šampionátu.

Autor článku: Admin