Lechnerová vyhrála 3. etapu ŠKODA AUTO Tour de Feminin a vede celkově

Také třetí etapa mezinárodního etapového závodu ŠKODA AUTO Tour de Feminin skončila hromadným spurtem. Ve 110,7 kilometru dlouhé etapě se startem a cílem v Rumburku zvítězila Němka Corinna Lechnerová když v hromadném spurtu těsně porazila belgickou reprezentantku Alanu Castriqueovou, třetí  dojela Polka Katarzyna Wilkosová. Jen těsně na čtvrtém místě skončila Nikola Bajgerová  (MX1 Team Dukla Praha Mix).

Zvlněná etapa se čtyřmi vrchařskými prémiemi byla plná útoků ambiciózních závodnic, ale žádné cyklistce nedal peloton mnoho času. Na vrchařských prémiích byla nejaktivnější česká reprezentantka Nikola Nosková, která v cíli převzala dres pro nejlepší vrchařku a v celkovém pořadí se posunula o jenu příčku na devátou pozici. V úniku jsme viděli také českou mistryni Terezu Neumanovou, ale ani jí nedal peloton šanci uspět.

V těžkém hromadném dojezdu po kostkách v centru Rumburku byla nejlepší Lechnerová a díky bonifikaci deseti sekund se dostala na první místo průběžné klasifikace před dosud vedoucí Britku Joss Lowdenovou.

3. etapa

1. Lechnerová (Nm.) 2:54:35, 2. Castriqueová (Belg.), 3. Wilkosová (Pol.), 4. Bajgerová (MX1 Team Dukla Praha Mix), 5. Ysandová, 6. Gaskjennová (obě Nor.), …37. Nosková, 52. Neumanová (obě ČR), 54. Machačová (MX1 Team Dukla Praha Mix) všechny stejný čas.

Pořadí po třetí etapě:

1. Lechnerová 6:10:05, 2. Lowdenová (Brit.) +9, 3. van Anrooijová (Niz.) +28, 4. Yslandová 30, 5. Žigartová (Slovin.) +39, 6. de Wildeová (Belg.) +42, …9. Nosková +1:04, 23. Bajgerová +1:40, 26. Neumanová +1:48, 34. Machačová +9:37.