Silnice

Josef Černý vyhrál 19.etapu Giro d´Italia!

Český cyklista týmu CCC Josef Černý zazářil v pátek v 19. etapě Giro d´Italia, když po dvaceti dvou kilometrovém úniku protnul cílovou pásku jako první a po osmi letech jako další z Čechů zvítězil v etapě Grand Tour.

V historii italské grand tour se podařilo vyhrát etapu na Giru třem českým cyklistům – Janu Svoradovi, Janu Hruškovi a v roce 2012 Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý je tedy čtvrtým Čechem, kterému se tento skvělý sportovní výkon v podobě vítězství v etapě podařil.

Josef Černý byl celou dnešní etapu velmi aktivní a propracoval se hned v úvodu etapy do skupinky jezdců v úniku, ve které se mu nejen podařilo udržet, ale zhruba 23 km před cílem sám nastoupil a postupně si vytvořil náskok až 40 vteřin. Přestože se jeho pronásledovatelé snažili Josefův únik zlikvidovat, podařilo se jim pouze stáhnout náskok na 18 vteřin, ale Černého vítězství to již neovlivnilo.

Český reprezentant byl po dojezdu nesmírně šťastný a přiznal, že až do poslední chvíle ve vítězství nevěřil. „Nevěřil jsem tomu až do posledních 500 metrů. Na posledních deseti kilometrech jsem měl sice pořád 25 až 30 sekund náskok, ale bylo to proti větru,“ uvedl Černý, jenž pak projel cílem s hlavou v dlaních. „Dal jsem do toho všechno a bylo to neuvěřitelné, projet cílovou páskou jako první. Dneska jsem si splnil sen,“ dodal.

Autor článku: csc-admin csc-admin