Jitka Čábelická završila zlatý bikový hattrick

Jitka Čábelická z celku GAPP System – Kolofix MTB Racing Team navázala dnes  na domácím šampionátu v cross country na vítěznou nit z předešlých dvou let. Na mistrovství v Peci pod Sněžkou, které bylo zároveň druhým dílem seriálu Strabag Cupu po prvenství na stejné trati v roce 2018 a loňském triumfu v Hlinsku byla i dnes suverénní. Vyhrála zcela jasně před Terezou Tvarůžkovou (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín), která tím vybojovala zlato v kategorii U23. Druhá v kategorii elite skončila Karla Štěpánová (Pushbikers XC Team) a bronz brala Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling), která projela cílem čtvrtá.

V Peci dopoledne opět zapršelo a zatažená obloha nevěstila nic dobrého, ale naštěstí další kapky nepřišly. Junioři i ženy sice jeli na mokré trati, která však nebyla bahnitá, ale spíše jen lehce uklouzaná. Hned od začátku ukázala Čábelická soupeřkám, že nic nehodlá nechat náhodě. Na fyzicky i technické náročné trati rychle všem ukázala záda a tak to bylo až do cíle, jen svůj náskok neustále navyšovala.

„Trať mi zde sedí, hraje mi do karet a nebylo ani žádné vedro. Povedlo se mi prakticky odjet hned od startu a i když to vypadalo jednoduše, tak závod to byl hodně těžký. Jsem ráda, že to dopadlo tak dobře. I když jsme měla náskok, tak jsem se snažila plně koncentrovat na sebe a jet co to šlo. Na této trati se může stát cokoliv, naštěstí mě žádná nepříjemnost nepotkala,“ řekl Jitka Čábelická.

Druhá za ní v úvodu jezdila Jitka Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling), ale dlouho ji to nevydrželo a začala se hodně rychle od druhého kola propadat, nakonec projela cílem až na čtvrtém místě. Právě od druhého okruhu se pořadí za Čábelickou prakticky ustálilo, jen se trochu měnily rozestupy.

S velkým odstupem za Tvarůžkovou se bojovalo o další medaile kategorie U23. Pro stříbro si dojela zlatá z páteční štafety Tereza Sásková (ROUVY Specialized) a kompletní stupně vítězek pro Terezy završila Tereza Neumanová (Česká spořitelna – Accolade).

Juniorským šampionem se stal Jan Sáska (Rouvy Specialized), který po zlatu ze štafety přidal v Peci pod Sněžkou do své sbírky druhé zlato, stříbro získal Daniel Žvak (Expres CZ – TUFO Team Kolín) a pro bronz si dojel Václav Veverka (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou).

Ženy – elite:

1. Čábelická (GAPP System – Kolifix MTB Racing Team) 1:24:09, 2. Štěpánová (Pushbikers XC Team) +1:58, 3. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +3:05, 4. Pichlíková (KROSS Bike Ranch team) +9:30, 5. Karásková Erbenová (LAWI Sport Team) +10:33, 6. Kubínová (MS Bike Academy racing) – 1 kolo.

Ženy U23:

1.Tvarůžková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) 1:24:58, 2. Sásková (ROUVY Specialized) +2:42, 3. Neumanová (Česká spořitelna – Accolade) +5:01.

1. Sáska (Rouvy Specialized) 1:02:39, 2. Žvak (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +57, 3. Veverka (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +1:30, 4. Šulc (IVAR CS – Aauthor Team) +1:49, 5. Voženílek (HEAD Pro Team Opava) +1:55, 6. Konečný (BIKE team Nové Město na Moravě) +2:15.

Kadeti:

1.Pávek (KC Kooperativa Jablonec Nad Nisou) 50:45, 2. Novotný (Dukla Praha) +1:42, 3. Hojka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:06.