MTB

První titul na MČR bikerů pro Rouvy Specialized

První titul na MČR bikerů pro Rouvy Specialized

První titul na domácím šampionátu v coss country v Peci pod Sněžkou vybojovali ve štafetě závodníci vimperského celku Rouvy Specialized ve složení Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Samuel Jirouš. Spolu s nimi vystoupili na stupně vítězů Express CZ Tufo Team Kolín a kombinovaná štafeta Kross/MS Bike Academy.

Rouvy Specialized obhájil titul z loňského roku, tentokrát však prvně ve čtyřčlenném složení štafet. Dlouho to ale vypadalo na zlato pro štafetu Kross/MS Bike Academy. Po třech úsecích, které jeli Ondřej Cink, Matěj Čáslavský a Simona Spěšná, měl tento tým na čele náskok minutu a třičtvrtě, ale poslední úsek jela nejslabší členka štafety Adéla Foltýnová.

 Tu finišmani soupeřích štafet Tomáš Paprstka (Express CZ Tufo Team Kolín) a Samuel Jirouš (Rouvy Specialized) rychle dojeli a předjeli a při posledním sjezdu to vypadalo na zlato pro Express CZ Tufo Team Kolín. Defekt předního kola odsoudil ale Paprstku k výměně v posledním depu, a tak se cesta ke zlatu otevřela pro Rouvy Specialized a o vítězi bylo rozhodnuto ještě před cílovou rovinkou. 

Poprvé bojovali o medaile v závodech štafet i mladí jezdci v žákovských kategoriích a na start se jich postavil úctihodný počret šestnácti. Zlato vybojoval složený tým Adastra/Cyklo Benda před Duklou Praha a Ivar CS Author Teamu.   

Výsledky: 

1. Rouvy Specialized (Sáska, Sásková, Novotná, Jirouš) 48:21, 2. Express CZ Tufo Team Kolín (Žvak, Tvarůžková, Bedrníková, Paprstka) +30, 3. Kross/MS Bike Academy (Cink, Čáslavský, Spěšná, Foltýnová) +1:46.Kompletní výsledky: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/results/5228?rid=4642

Autor článku: Jakub Edr