MTB

Cink má čtvrtý titul, stíhá Kulhavého

Jubilejní třicátý šampionát v cross country v Peci pod Sněžkou, který byl zároveň druhým dílem letošního zkráceného seriálu Strabag Cupu, vyhrál Ondřej Cink z týmu KROSS Racing Team a vybojoval tím již svůj čtvrtý domácí titul, když předtím bral zlatou medaili v letech 2013, 2015 a v loňském roce v Hlinsku. Jaroslav Kulhavý má titulů již sedm, ale dnes na startu chyběl. V pátek na trati trénoval, ale po pádu na trati se dost zhmoždil, skončil v nemocnici, takže o rozšíření své medailové sbírky usilovat nemohl.

Cink hned v závěru prvního kola nastoupil a všem soupeřům odjel a od té chvíle svůj náskok již jen navyšoval. Opět dokázal, že v současné době a formě je naprosto jasnou českou jedničkou, výkonnostně odskočen všem soupeřům. Za ním jeli naprosto vyrovnaně Martin Stošek (FUTURE Cycling – Nortwave a stálice v české špičce Jan Škarnitzl Cyklostar Trek Mercedes-Benz Praha. Oba se vzájemně hlídali, ale nikomu z nich se nechtělo útočit a setřili síly na závěr závodu.

Již s větším odstupem jezdili Jan Vastl (Pushbikers XC Team) a o další minutu zpět Marek Rauchfuss (Ethic Sport cycling team), šestou pozici si hlídal Tomáš Paprstka (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín). V závěru přdposledního kola se podařilo Škarnitzlovi získat náskok na svého soupeře a dojel si pro další stříbrnou medaili, když odstup dokázal navýšit na téměř minutu.

Závod jezdců U23 vyhrál Samuel Jirouš (ROUVY Specialized), v celkovém pořadí desátý v cíli, mezi juniorkami byla nejlepší Aneta Novotná (ADASTRA Cycling Team).

Výsledky:

Muži:

1. Cink (KROSS Racing Team) 1:28:51, 2. Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes-Benz Praha) +44, 3. Stošek (FUTURE Cyclig – Northawave) +1:42, 4. Vastl (Pushbikers XC Team) +2:05, 5. Rauchfuss (Ethic Sport cycling team) +3:21, 6. Kobes (Kolofix MTB Racing Team) +4:29.

Muži U23:

1. Jirouš (ROUVY Specialized) 1:36:24, 2. Skála (oba ROUVY Specialized) +1:13, 3. Bártek (Amenity Extrem Sport team) +2:39.

Juniorky:

1. Novotná (ADASTRA Cycling Team) 56:54, 2. Holubová (kola-bbm.cz) +33, 3. Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO Team

Kadetky:

1. Spěšná (MS Bike Academy racing) 27:42, 2. Hanáková (CP team) +1:37, 3.  Hladíková (IVAR CS – Author Team) +2:16

Autor článku: Jakub Edr