Silnice

Jezdce U23 čeká první ostrý mezinárodní start

Jezdce U23 čeká první ostrý mezinárodní start

Český reprezentační celek jezdců do 23 let čeká o víkendu první ostrý mezinárodní start v letošní sezoně. Šestice jezdců pod vedením kouče Tomáše Konečného bude o víkendu na startu úvodního podniku N´Cupu pod názvem Orlen Nations Grand Prix v Polsku.

„Je zde kompletní světový peloton, dvaadvacet reprezentačních týmů. Je to první mezinárodní závod sezony této věkové kategorie a určitě to bude hodně otevřené. Covid tu stále je, celkem se moc nezávodilo a všichni budou nažhaveni. Máme zde hodně silný tým, který by závod mohl tvořit,“ řekl před startem podniku Tomáš Konečný.

Do Polska přivezl šestici Pavel Bittner, Petr Kelemen, Jakub Bouček, Jakub Ťoupalík, Tomáš Kopecký a Vojtěch Kmínek. „Bittner má celkem velkou šanci bojovat o etapové vítězství i celkový úspěch. Je to závod pro sprintery a vedle Bittnera umí spurty i další kluci snad až na Boučka, kterému bude spíše vyhovovat Závod míru GP Jeseník. Může se ale stát, že ujede skupina. Máme silný tým i na to, abychom ty úniky pokrývali,“ pokračoval Tomáš Konečný.

Již od čtvrtka 3. června český celek další podnik N´Cupu Závod míru a sestava z Polska bude tvořit základ týmu pro prestižní český podnik. „Jen Kopeckého a Kmínka nahradí Vojtěch Řepa a  Mathias Vacek,“ dodal Tomáš Konečný.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha