Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý

Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.

Z českých reprezentantů se v úzkém výběru 40 startujících pro každou kategorii předvedlo pět našich reprezentantů.

Program odstartoval v 17:30 kategorií žen do U23, kde zvítězila Švýcarka Ronja Blöchlinger. Z Češek skvělé sedmé místo zajela Adéla Holubová a v sobotním cross country si tak zajistila pro start prví řadu. 20. místo obsadila Zuzana Šafářová a 36. Adéla Novotná.

V 18:15 odstartoval závodu mužů U23. Trasu short tracku nejrychleji zvládl francouzský reprezentant Adrien Boichis. Třinácté místo a také druhou řadu do hlavního závodu vybojoval Jan Zatloukal.

Program v Novém Městě na Moravě pokračuje pátečními short tracky pro Elitní kategorie. V 18:00 startují ženy Elite a 18:45 muži Elite.

Ženy U23:
1. Ronja Blöchlinger (Švýc., LIV Factory) 20:13, 2. Nöelle Buri (Švýc., BiXS Performance) +1, 3. Heby Sofie Pedersen (Dán., Wilier Pirelli) +1, … 7. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +2, 20. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +23, 36. Adéla Novotná (GT Opportunity) +1:09.

Muži U23:
1. Adrien Boichis (Fr., Trinity Racing) 18:55, 2. Riley Amos (USA, Trek Factory) +2, 3. Oliver Solvhoj (Dán.) +2, … 13. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +0:08, DNF. Jan Sáska (Rouvy Specialized).

Autor článku: Filip Švestka