MTB

Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval

Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval

Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.

Z českých reprezentantů se však představila pouze Jitka Čábelická, která ve světové konkurenci obsadila pěkné 19. místo. V mužích české želízko a také úřadující český šampion Ondřej Cink pro nemoc nestartoval.

„Milí přátelé a cyklofanoušci, bohužel Vám musím sdělit pro mě velmi smutnou zprávu. Dnes jsem se vzbudil s nemocí a bohužel mi můj stav neumožňuje postavit se na start dnešního shorttracku. Velmi mě to mrzí, kdyby to jen trošku šlo, rozhodli bychom se s týmem jinak, aktuálně ale vidíme jako nejlepší řešení pošetřit zbytky sil na nedělní hlavní závod. Moc mě to mrzí. Vážím si vaší podpory.  Doufám, že se uvidíme v neděli,“ okomentoval na sociální síti svojí neúčast Cink. 

V short tracku zvítězili Brit Thomas Pidcock a Rakušanka Laura Stigger. 

Zítra program Světového poháru pokračuje prvním maratonských závodem v historii Světového poháru a poté závody cross country pro kategorie U23.

Výsledky:

Ženy:

1. Laura Stiger (Rak., Specialized Factory) 19:02, 2. Alessandra Keller (Švýc., Thömus Maxon) +1 3. Sina Frei (Švýc., Specialized Factory) +1, … 19. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +18.

Muži:

1. Thomas Pidcock (Brit., Ineos Grenadiers) 20:17, 2. Samuel Gaze (NZL, Alpecin Deceuninck) +1 3. Luca Schwarzbauer (Něm., Canyon Cllctv) +1.

Foto: Pavel Křikava

Autor článku: Filip Švestka