MTB

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval v Lesoparku Letňany

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval v Lesoparku Letňany

Druhým kolem pokračoval volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB v areálu trailů Lesoparku Letňany. V hlavním závodě žen a mužů slavili vítězství Jana Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) a Petr Šich (Superior Riders).

Závod byl zároveň vypsán jako mistrovství Prahy pro kategorie žáků, kadetů a juniorů a ve vloženém závodě se uskutečnilo také mistrovství České republiky neslyšících cyklistů.

Pořadatelský tým ŠKODA Pražského MTB poháru zvolil pro druhý závod netradiční závodní den – sváteční pondělí. Důvodem byla snaha vyhnout se termínovým kolizím v přeplněném kalendáři MTB a zároveň i ve spolupráci s pořadateli Českého MTB poháru navázat na pohárový závod v Městě Touškově a prodloužit tak závodní víkend v dostupné vzdálenosti bikerům z celé naší republiky i ze zahraničí, což se podařilo.

Od časného dopoledne se na závodní čáru stavěli závodníci všech věkových kategoriích a v cíli se shodně netajili svým vyčerpáním a překvapením z obtížnosti zdánlivě jednoduchého okruhu. Krátká, prudká stoupání a časté změny směru činí z trati v Letňanech velmi obtížnou záležitost, pokud trať jezdec absolvuje v závodním tempu.

Dramatickým způsobem se vyvíjí soutěž týmů. S jednobodovými odstupy jsou za sebou seřazeny silné celky Author Team Stupno, Rexonix Racing Team, Expres CZ Tufo Team Kolín a Adastra Cycling Team.

Vložené Mistrovství republiky neslyšících ovládnul český reprezentant Jan Čapek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) před oddílovými kolegy, Pavlem Pastrnkem a Františkem Kocourkem.

FOTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha