Havlíková a Konwa vyhráli poslední závod TOI TOI Cupu

Závěrečný závod letošního cyklokrosového ROI TOI Cupu  vyhráli v Rýmařově Pavla Havlíková (LAWI junior team) a polský jezdec Marek Konwa. Oba se na nejvyšší stupeň v letošním ročníku dostali poprvé. Naopak junior Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) završil svoji vítěznou cestu pohárem další výhrou a ani jednou v sezoně na domácích tratích nenašel českého přemožitele.

Podstatně se měnilo i celkové pořadí celého TOI TOI Cupu. Oba dosud vedoucí elitní jezdci Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) dnes na startu chyběli. Ťoupalík je již se svým týmem na soustředění ve Španělsku před nastávající silniční sezonou a Zemanovou na start nepustila viroza. Oba tak o celkový triumf v seriálu přišli. Mezi muži se na první místo vyhoupl Šimon Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor) a juniorka Kateřinu Douděrovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team), nejlepší z juniorek dnes dojela osmá Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav).

Konwa byl letos již druhý a třetí, ale dnes šel za vítězstvím hned od startu. Okamžitě se usadil na čele startovního pole, v cíli prvního okruhu měl k dobru 12 vteřin a svůj náskok neustále navyšoval. Až závěrečném okruhu si mohl dovolit zvolnit, přesto vyhrál o 34 vteřin před Jakubem Římanem (Auto Škoda Ml. Boleslav). Pro třetí místo si výrazným zrychlením v závěrečných dvou okruzích dojel Matěj Stránský (ATT Investments).

Osminásobná česká šampionka Havlíková se dočkala výhry až v závěrečném dějství seriálu. Ještě do závěrečného okruhu vjížděla společně s Nikolou Bajgerovou (Atom Deweloper Posciellux.pl Wroclaw), ale v něm soupeřku setřásla a vyhrála naprosto přesvědčivě.

Nejtěsnější vítězství v TOI TOI Cupu letošního roku vybojoval Ježek když jen těsně o dvě vteřiny zdolal slovenskou naději Matthiase Schwarzbachera, třetí dojel vítěz z Kolína Jakub Kuba (Dukla Praha).

1. Ježek (Brilon Racing Team MB) 40:36, 2. Schwarzbacher (SR) +2, 3. Kuba (Dukla Praha) +41.

1. Havlíková (LAWI junior team) 48:08, 2. Bajgerová (Atom Deweloper Posciellux.pl Wroclaw) +17, 3. Hladíková +29, 4. Jeřábková (obě Brilon Racing Team MB) +44, 5. Mulová +55, 6. Andrzejewská (obě Pol.) +56.

1.Konwa (Pol.) 56:44, 2. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) +34, 3. Stránský (ATT Investments) +55, 4. Vaníček +1:33, 5. Jindřich (oba ČEZ cyklo team Tábor) +1:54, 6. Hula (Expres CZ-TUFO Team Kolín) +2:20.