Silnice

Grand Prix INKOMO v Plzni vyhrál Michal Boroš

Grand Prix INKOMO v Plzni vyhrál Michal Boroš

Pátý a zároveň finálový díl Giant ligy v Plzni na Rapidu se jel opět za pěkného letního počasí a diváci i závodníci si tak mohli dopřát hřejivé paprsky zářijového sluníčka. A ty nejvíce vyhovovaly Michaelu Borošovi (ČEZ Cyklo Team Tábor), který nasbíral 31 bodů a Petru Kelemenovi (CCC Sprandy) s 22 body. Třetí skončil se 17 body Martin Boubal (CT Weber).

Závod se jel ve vysokém tempu, kdy odskakovaly skupinky, kde nechyběl jak Kelemen, tak Boroš. Tihle dva borci využili dokonale taktické hry mezi týmy AC Sparta Praha a CT WEBER, kde finišoval boj mezi Janem Rybou a Martinem Boubalem o celkové prvenství. V polovině závodu se začal prosazovat i Henri Uhlig z Německa a bodově mu to tentokrát stačilo v nabité konkurenci na celkové páté místo.

Ženám tentokrát kralovala Kristýna Burlová (Dukla Praha), juniorům Stanislav Procházka (Roman Kreuziger Cycling Academy). Celkovým vítězem seriálu se stal zaslouženě Jan Ryba (AC Sparta Praha).

Výsledky:

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 31, 2. Petr Kelemen (CCC Sprandy) 22, 3. Boubal (CT Weber) 17, 4. Ryba (AC Sparta Praha) 13, 5. Uhlig (Něm.) 12, 6. Habermann (Topforex Lapierre) 12.

Ženy:

1. Burlová, 2. Kohoutková, 3. Bajgerová (všechny Dukla Praha).

FOTO Tereza Kotalová

Celkové pořadí

Autor článku: Jaroslav Cícha