Silnice

Giant liga v Plzni bude pokračovat 19. ročníkem

Giant liga v Plzni bude pokračovat 19. ročníkem

I v letošním roce bude pokračovat seriál Giant Liga v Plzni, kritérijní závody ve sportovním areálu SK Rapid Plzeň uskuteční již po devatenácté. A startuje po 18 letech netradičně v úterý až 25. srpna od 17:30 prvním závodem GP EFISAN. Giant liga po COVID-19 startuje nejen ve sportovním areálu na Doubravce, ale i v centru města Hradce Králové v neděli 6. září.

Devatenáctý ročník se letos skládá z pěti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz letošního zápolení. Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Mohou na sebe upozornit jednotlivci jak v kategorii juniorů, tak žen, mužů elite i masters. Pro každou kategorii je připraven dres lídra. I letos, stejně tak jako v minulých letech bude připraven dres pro nejaktivnějšího jezdce závodu. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu, tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Ženy mají nově cíl ve 44., masters v 51. a  junioři společně s muži v 55. okruhu.

Novinkou bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové, kde nejlepším borcům tento závod nadělí dvojnásobné body do seriálu GLP. To by mělo trochu zamíchat pořadím v bitvě o žlutý dres lídra Giant Ligy 2020.

Před finálovým závodem 15. září navíc proběhne na Rapidu i silniční mistrovství Plzeňského kraje pro kategorie žáků, kadetů a juniorů.

Kalendář a propozice lze najít na webu: www.giantliga.cz

FOTO Giant liga

Autor článku: Jaroslav Cícha