Silnice

Finále Giant ligy ovládl Petr Kelemen

Finále Giant ligy ovládl Petr Kelemen

Finálový závod Kritérijní Giant ligy v Plzni, kterým byl Grand Prix Inkomo ovládl Petr Kelemen z celku Elkov Kasper, z celkové prvenství v seriálu se však radoval Martin Boubal (Hello CTW), který tentokrát skončil třetí, mezi ně se vklínil Richard Habermann (Sparta Praha).

Jedenáctý díl seriálu se jel za letního počasí a byl to velmi rychlý závod zpestřený  účastí Petra Kelemena, který vyhrál i přes technické potíže s přehazovačkou. Pro první body si dojela dvojice Ryba (Sparta Praha) a Boubal a bylo jasné, že si tito dva jezdci si nic zadarmo nedarují. Jejich taktické bitv velice rychle využil Petr Kelemen, který nasbíral hodně bodů. Až technické potíže jej na chvíli vyřadily a toho využil  Habermann, který se na Kelemena rychle bodově dotáhl.

Habermann však měl povinnosti pro svého lídra a nakonec skončil druhý. Opět se opakovala situace z minulého závodu – kam se hnul Ryba, tam byl Boubal a naopak. Nakonec ze souboje vyšel jako vítěz právě zkušený Boubal a o jediný bod zvítězil v letošním v seriálu.

Závod juniory vyhrál Milan Kadlec (Dukla Praha, ženám tentokrát kralovala Jarmila Machačová (Dukla Praha).

Výsledky:

Muži:

1. Petr Kelemen (Elkov Kasper) 31, 2. Habermann (Sparta Praha) 23, 3. Boubal (Hello CTW) 18, 4. Ryba (Spoarta Praha) 17, 5. Rajchart (GAPP SYSTÉM – KOLOFIX MTB Racing Team)  9. 6. Hula (Expres CZ – Tufo Team Kolín) 8.

Junioři:

1. Kadlec 8, 2. Sejkot (oba Dukla Praha), 3. Otta (Roman Kreuziger Cycling Academy),

Ženy:

1. Machačová, 2. Hejhalová, 3, Hartychová (všechny Dukla Praha).

FOTO Tomáš Tesař

Autor článku: Jaroslav Cícha