Sálovka

Čtvrté a sedmé místo Čechů na ME U23 v kolové

Čtvrté a sedmé místo Čechů na ME U23 v kolové

Po ročním nuceném odkladu se ve švýcarském Mosnangu odehrálo mistrovství Evropy kategorie hráčů do 23 let v kolové a české dvojice vybojovaly desetičlenném startovním poli čtvrté a sedmé místo. Čtvrtí skončili Tomáš Horák a Michal Fryčar o tři místa hůře byli Martin Drabálek a Štěpán Urbánek.

Jako tým ČR I vstupovala do turnaje kombinovaná dvojice utvořená Horák – Fryčar, ozdobená  domácím titulem. V základní skupině zaváhala dvojice pouze jednou, proti pozdějším vítězům z Německa. Další tři zápasy ve skupině se vydařily a český celek zdolal Rakousko I 3:2, Francii 4:0 a Švýcarsko II 5:2. V semifinále narazili naši hráči na juniorské německé mistry Evropy z roku 2019 a bohužel nestačili a prohráli jasně 1:8. To je nasměrovalo do zápasu o bronzové medaile se Švýcarskem. Po nerozhodném poločase 2:2 rozhodla větší zkušenost švýcarských soupeřů, kteří nakonec vyhráli 6:2.

Druhý český tým v základní skupině zvládl uhrát pouze tři body za výhru proti Rakousku 8:4, ale ostatní zápasy skončily prohrami se Švýcarskem III 1:8, Německem I 2:5 a Švýcarskem I 0:4. V zápase o 7. místo si česká dvojice poradila se druhým týmem Švýcarska 8:4.

Finále ME spolu sehrály oba německé týmy. Titul získala starší a zkušenější dvojice ve složení Eric Haedicke, Max Rückschloss, která zvítězila ve vyrovnaném zápase až v penaltovém rozstřelu 3:2.

Konečné pořadí ME U23:

1. Německo II (Haedicke, Rückschloss), 2. Německo I (T. Lehmann, E. Lehmann), 3. Švýcsrcko I (Y. Frölich, T. Frölich), 4. ČR I (Horák, Fryčar), 5. Rakousko I, 6. Švýcarsko III, 7. ČR II (Drabálek, Urbánek), 8. Švýcarsko 22, 9, Rakousko II, 10. Francie. 

FOTO UEC

Autor článku: Jaroslav Cícha