Sálovka

Zlín zvítězil na třetím kole Škoda Extraligy v kolové

Zlín zvítězil na třetím kole Škoda Extraligy v kolové

Třetí a poslední kolo letošní nejvyšší soutěže v kolové – Škoda Extraliga 2021 se uskutečnilo ve sportovní hale ve Svitávce a přineslo překvapivé výsledky. Soutěž se proběhla ve zkrácené podobě, namísto čtyř kol se odehrála pouze tři. První dvě se konala v červnu a červenci v Nezamyslicích. Na turnaji ve Svitávce se rozhodovalo o čtyřech týmech postupujících na finále mistrovství České republiky pro letošní rok. Zkrácenou sezónu vyhrál tým Favoritu Brno.

Nejšťastnějším týmem třetího kola byl Sokol Zlín – Prštné 2. Jeho cílem bylo dostat se ze sestupové šesté pozice zpět do hry o postup do finále MČR. K tomu bylo ale zapotřebí získat v posledním kole téměř plný počet bodů a to se Zlínu podařilo na sto procent, v turnaji neztratil ani bod. To jej vyneslo až na průběžnou třetí příčku.

Favorit Brno si v posledním turnaji vedl velmi dobře. Po výhře v prvním kole a pátém místě ve druhém, přidal Favorit druhé místo po jediné prohře s vítězi turnaje. V součtu ale Favorit Brno ovládl základní část soutěže, když získal o tři body více jak celek SC Svitávky. Body získané pro nominaci na MS a SP přinesly Favoritu pohodlný náskok před samotným finálovým turnajem a tato dvojice tak může s klidem zabojovat o start na letošním MS, které se bude konat po pauze v minulém roce ve Stuttgartu.

Domácí tým SC Svitávky nastoupil do třetího kola v improvizovaném složení. Za zraněného Pavla Loskota, naskočil jako náhradník Pavel Richter. I přes minimální společný trénink předvedla Svitávka dobrý výkon a s pouhými dvěma prohrami obsadila třetí místo.

Další domácí tým MO Svitávka neměl svůj den. Do poloviny turnaje se výsledkově velmi trápil, ale ve druhé polovině uhrál 9 bodů a udržel tak čtvrtou pozici pro postup do bojů o český titul. Jednoznačně největší zklamání zažil tým SC Prima Nezamyslice, který vstupoval do turnaje jako průběžný lídr a měl velmi blízko k tomu, aby oddílu zajistil senzační vítězství v nejvyšší české lize. K tomuto mělo stačit pouze to, aby Nezamyslice zahrály stejný bodový výsledek jako v prvních dvou kolech. To se ale nestalo a dvojice vybojovala pouze tři body, navíc Petr Přikryl si zranil rameno a poslední zápas museli hráči skrečovat. Jediným pozitivem je to, že ani tato malá sportovní tragédie nepošle Nezamyslice do I. ligy pro příští rok.

Pro letošní rok nově složený tým Sokola Zlín – Prštné 1 předváděl na všech třech kolech dobrou hru, ale v konečném součtu to stačilo jen na šesté místo, které bohužel znamená sestup do nižší I. ligy pro příští sezónu, sestupuje i celek Sokola Šitbořice.

Finále mistrovství České republiky se uskuteční v úterý 28. září v Praze a finálovou čtveřici tak tvoří týmy: Favorit Brno, SC Svitávka, Sokol Zlín – Prštné 2 a MO Svitávka.

První tři týmy si pak zajistí start v seriálu Světového Poháru pro rok 2022.

Průběžné pořadí po odehrání základní části Škoda Extraligy 2021.

1. Favortit Brno 37 bodů (86:57)

2. SC Svitávka 34 (92:70)

3. Sokol Zlín-Prštné II 33 (77:76)

4 MO Svitávka 29 (94:99)

5. Proma Nezamyslice 26 (75:69)

6. Sokol Zlín-Prštné I 22 (73:76)

7. Sokol Šitbořice 4 (57:107)

Autor článku: Jaroslav Cícha