Silnice

Chystá se mezinárodní ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA

Chystá se mezinárodní ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA

Mladé silničáře juniory i kadety z Evropy i Ameriky čeká na okruhu v Kyšicích u Plzně dvoudenní etapový závod.

Výkvět mládežnické silniční cyklistiky z celé Evropy, ale i z USA a Kanady se příští víkend utká v Kyšicích u Plzně ve čtvrtém ročníku ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA. Hlavní organizátor Petr Kubias, šéf Roman Kreuziger Cycling Academy, přichystal letos se svým štábem pro kadety i juniory dvoudenní etapový závod, pro juniorské závodníky kategorie UCI 2.1. Na startu se představí jezdci 30 týmů, 21 z nich je zahraničních. 

„Pro dané věkové kategorie jde o významný závod, u nás jeden z největších, který jsme dokázali posunout zase výš. Letos k dvoudennímu etapáčku jak pro kadety tak pro juniory. Znovu tak půjde o atraktivní záležitost pro jezdce i diváky. Cílem zůstává dělat v Plzni tradiční mezinárodní podnik, na který by se špičkové týmy rády vracely. Navíc přímá konfrontace se zahraniční kvalitou je nenahraditelná. Zájem o náš závod každým rokem roste a zkvalitňuje se i startovní pole. Zvlášť pro juniory je to šance ukázat se a přiblížit se angažmá ve WorldTour. Všem vítězům uplynulých ročníků našeho závodu se to podařilo,“ zdůraznil Kubias.

Před rokem v Kyšicích zvítězil po strhujícím sólu americký reprezentant Adrew August. Druhý Pavel Šumpík (RKCA) si pak stříbrnou pozici vybojoval ve spurtu tříčlenné skupinky před Thomem Van der Werfem z Nizozemska.

O celkové prvenství se mladí cyklisté utkají letos znovu na zvlněném okruhu klasikářského střihu mezi Kyšicemi, Dýšinou, Chrástem, Červeným Hrádkem a Kyšicemi dlouhém 13,4 kilometru. Kadeti startují v sobotu 27. dubna i v neděli 28 dubna vždy v 10.00 hodin, junioři pak ve 14.00 hodin.

Přímý přenos z obou etap bude možné sledovat na velkoplošné obrazovce v místě startu v Kyšicích, kde bude v zázemí závodu připraveno pro diváky i občerstvení a další program. O dění na trati bude v přímém přenosu informovat na svých webových stránkách i server roadcycling.cz.

Program ARBYD | GRAND PRIX WEST BOHEMIA

Kadeti (U17)

1. etapa, sobota 27. dubna (10.00)

80,4 km – 6 okruhů, převýšení 1093 m

2. etapa, neděle 28. dubna (10.00)

80,4 km – 6 okruhů, převýšení 1093 m

Junioři (UCI 2.1)

1. etapa, sobota 27. dubna (14.00)

120,6 km – 9 okruhů, převýšení 1640 m

2. etapa, neděle 28. dubna (14.00)

120,6 km – 9 okruhů, převýšení 1640 m

Autor článku: Štěpán Klíma