Paracyklistika

Ivo Koblasa v časovce na MS v Portugalsku osmý!

Ivo Koblasa v časovce na MS v Portugalsku osmý!

Svátek cyklistiky! Ve čtvrtek ráno odstartovalo Mistrovství světa v para-cyklistice v městečku Cascais, nedaleko portugalské metropole Lisabon.

První den byly na programu časovky. V českých barvách startovalo v kategorii C2 duo Ivo Koblasa a Michal Stark. Trať časovky, která měřila něco málo přes 25 km, nabídla zajímavou podívanou na známém závodním okruhu „Circuito Estoril“, nicméně v rámci přísných protiepidemických opatření se MS v para-cyklistice bohužel koná bez diváků.

Největším úspěchem prvního, „časovkářského“ dne, bylo solidní 8. místo Iva Koblasy, který ve dvacetičlenném startovním poli bojoval do poslední chvíle o elitní pětku. Osmé místo je bezesporu vynikající výkon, ale Ivo se netají medailovými ambicemi, které přenese do sobotního silničního závodu. Michal Stark dojel závod na 19. pozici.

V pátek se můžeme těšit na Katku Antošovou (H3), která startuje časovku v 17:16*, Patrika Jahodu (H1) ve stejné disciplíně bude bojovat o cenný kov od 17:28* a Tomáše Mošničku (H3) – ten vyjede ze startovací rampy již v 15:02*.

Výsledky z časovky MC2 na rsstiming.com.

Autor článku: Filip Švestka