Silnice

Carla kritérijní liga vyvrcholí v Lovosicích

Carla kritérijní liga vyvrcholí v Lovosicích

Již tuto sobotu skončí závěrečným šestým závodem v Lovosicích první ročník seriálu Carla kritérijní liga. Mezi ženami vede se 400 body Kristýna Burlová z Dukly Praha, ale ta není stejně jako její kolegyně Jarmila Machačová (363) mezi přihlášenými, které startují na dráhových závodech FRAMAR.

Ve startovní listině není ani třetí Klára Filipová (KOVO Praha), ale pojedou Nikola Bajgerová či  Nicole Hartychová (obě Duka Praha), které ještě mohou myslet na celkové prvenství, které mají na svém kontě 350 resp. 250 bodů. Mezi juniory vede se 490 body Štěpán Široký (TJ Favorit Brno), jen o 40 bodů méně má Matyáš Koblížek (TUFO Pardus Prostějov), ale ten startuje na na dráhovém mistrovství světa, teoretickou šanci na celkové prvneství ještra mají Daniel Mráz (Mapei Merida Kaňskovský) a Marek Jelínek (TJ Favorit Brno).

Nejzajímavější může být souboj mezi juniorkami. Zatím vedoucí Gabriela Bártová (TUFO Pardus Prostějov)je na MSJ na dráze (TUFO Pardus Prostějov) a jen malý bodový odstup mají Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB), Nela Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) a na celkový triumf ještě mohou pomýšlet Eliška Kvasničková a Hanka Runtová (obě SportRaces Cycling Team). Zcela jistě budou zajímavé i závody ostatních mládežnických kategorií. Závodit se bude na městském okruh ulicemi Osvoboditelů, Školní, Sady pionýrů, Tovární a 8.května a měří cca 950 metrů.

Vyhlášení celkového pořadí se uskuteční společně s vyhlášením Českého poháru mládeže po skončení finálového závodu tohoto seriálu, který se uskuteční 11. září v Domašově nad Bystřicí.

Autor článku: Jaroslav Cícha