ČSC

Čanecký ovládl GP Maďarska a je i celkovým vítězem Visegrad 4 e-CUP

Slovák Marek Čanecký z týmu BRS Technology – Kaktus bike vyhrál těsně čtvrtý díl seriálu virtuálních cyklistických závodů Visegrad 4 e-CUP, kterým byla GP Maďarska. V dramatickém souboji porazil české duo Tomáš Obdržálek, Mathias Vacek, a stal se i celkovým vítězem.

Virtuální GP Maďarska byla pro milovníky virtuálních závodů na platformě Rouvy skutečným bonbónkem, protože šlo v podstatě o horskou časovku na dobře známý vrchol Col du Aubisque, druhý nejčastěji zařazovaný kopec do programu Tour de France hned za Toumaletem.

Cyklisty čekalo na trenažeru 16,6 km s převýšením 1183 metrů, vrchol kopce je v nadmořské výšce 1712 metrů. „Je to neustále do kopce. Není tam jediné místo, kde by se dalo vydechnout,“ řekl ke stoupání bývalý závodník a dnes cyklistický komentátor Martin Hačecký.

Pozdější vítěz Čanecký si na těžké trati příliš nevěřil. „Nejsem zrovna vrchař, který by si v takovém profilu liboval. Ale nic nevzdávám a budu bojovat do posledního metru,“ slíbil před závodem a svůj slib do puntíku dodržel.

Trojnásobný slovenský mistr v časovce a čerstvý mistr své země ve virtuálních závodech se skoro celou dobu držel v čelní skupině a v závěru skvěle načasoval atak. Ukázal, že má s virtuálním závoděním z vedoucí trojice nejvíce zkušeností a v posledních metrech se přehnal přes českou dvojici Tomáš Obdržálek, Mathias Vacek. Nejlepší tři od sebe dělilo pouze 1,4 sekundy.

Již jistým vítězem kategorie juniorů byl před závodem Milan Kadlec z Dukly Praha, který ve druhé polovině trochu ztratil, ale kategorii juniorů na GP Maďarska i tak vyhrál a celkově skončil šestý.

Mezi ženami triumfovala Nela Slaníková z Roman Kreuziger Cycling Academy před krajankou Eliškou Kvasničkovou (SportRaces). Vítězka předchozích tří závodů Kanaďanka Stephanie Briggsová nestartovala, ale protože se do celkového pořadí počítaly tři nejlepší výsledky, nemohlo ji celkové prvenství uniknout. Kvasničková byla jako nejlepší Češka celkově druhá.

Výsledky GP Maďarska (16,6 km)

Muži: 1. Čanecký (SR/BRS Kaktus Bike) 48:20, 2. Obdržálek (Elkov Kasper), 3. M. Vacek (ČR) oba -1 s.

Konečné pořadí: 1. Čanecký 2997 b., 2. Soušek (CK Vinohradské Šlapky) 2987, 3. Hrdina (NeXT ESPORT p/b ENSHORED) 2986.

Ženy: 1. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) 59:20, 2. Kvasničková (SportRaces) -1:21 min., 3. Kleiberová (ČR) -2:50.

Konečné pořadí: 1. Briggsová (Kan.) 3000 b., 2. Kvasničková 2995, 3. Hudáková (SR) 2985.