ČSC

ŠKODA eMČR již příští týden!

ŠKODA eMČR již příští týden!

Už podruhé se na domácí scéně bude bojovat o tituly ve virtuální cyklistice na trenažerech na platformě ROUVY. ŠKODA eMČR 2022 se uskuteční už příští týden, v úterý 22. března od 18 do 20 hodin v Showroomu AUTO OPAT v Nupakách u Prahy. Startovní listiny se teprve finalizují, ale už teď je jisté, že se na startu objeví řada hvězd.

Vloni se uskutečnil premiérový ročník šampionátu ve virtuální cyklistice, letos k tomu přibyl čtyřdílný mezinárodní seriál Visegrad 4 e-CUP a vše nyní vyvrcholí druhým bojem o české tituly v rámci ŠKODA eMČR. Vloni vybojovali tituly Daniel Turek a Martina Sáblíková, mezi juniory byl nejlepší Štěpán Telecký.

Turek letos vyhrál jeden ze závodů Visegrad 4 e-CUP, konkrétně GP Slovenska, a o titul mistra republiky bude usilovat i letos. „Z virtuálních závodů se stává skoro regulérní cyklistická disciplína. Řada kluků tomu v zimě propadla a já to rozhodně nepovažuji za nějakou degradaci. Titulu mistra republiky si cením a určitě ho budu chtít obhájit,“ řekl Daniel Turek, profesionál z rakouského týmu Felbermayr-Simplon Wels.

Účast potvrdil i člen španělské stáje Equipo Kern Pharma Vojtěch Řepa, jenž v lednu vyhrál GP České republiky, úvodní díl Visegrad 4 e-CUP. Domácí nejlepší stáj Elkov Kasper budou reprezentovat Tomáš Obdržálek a Filip Řeha. Chybět nebude ani celkový vítěz kategorie juniorů Visegrad 4 e-CUP Milan Kadlec (Dukla Praha), který je loňským juniorským mistrem Evropy v bodovacím závodě. Dalším skvělým dráhařem na startu bude Radovan Štec (Tufo Pardus Prostějov), jenž na MS na dráze v Egyptě 2021 získal mezi juniory titul v omniu a k němu přidal stříbra v bodovačce a madisonu. V boji o mistrovský dres mezi ženami bude určitě patřit k velkým favoritkám Eliška Kvasničková. Závodnice týmu SportRaces skončila v seriálu Visegrad 4 e-CUP 2022 celkově druhá.

„Zvučná jména profesionálů nechybí ani v letošním ročníku, novinkou oproti loňskému roku ale bude start dvou nejlepších jezdců v kategorii Hobby, tedy nejlepšího muže a ženy, kteří nevlastní závodní licenci ČSC. Ti dostanou možnost startovat vedle opravdových profesionálů, a čeká je tak zcela nevídaný zážitek. Snahou Českého svazu cyklistiky je i tímto způsobem propojovat profesionální cyklistiku s širokou veřejností,” uvedl Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

„Jsme velice rádi, že zájem o sportovní klání nepolevuje a těší nás i stoupající zapojení žen. Sledujeme s nadšením rostoucí zájem o závody, v rámci nichž se mohou k řadám profesionálů připojit i zástupci hobby cyklistů. Sezóna je v plném proudu a tento šampionát opět otevírá příležitost zažít něco nového,“ uvádí jeden ze zakladatelů a CEO ROUVY Petr Samek.

ŠKODA eMČR se pojede na části trasy jarní silniční klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Ve hře budou celkem tři mistrovské dresy: muži/U23, junioři a ženy/juniorky.

Celkem by mělo přímo v Showroomu Auto Opat bojovat o tituly do 20 vybraných závodníků. Pojedou na stejném typu trenažérů, které budou kalibrovány a nastaveny na přesné parametry hmotnosti nominovaných, aby vše proběhlo podle pravidel UCI pro e-sport. Závod bude živě streamován na youtube kanálu ROUVY a bude ho vysílat také Česká televize v rámci HbbTV/www vysílání.

Předpokládaná startovní listina:

MUŽI ELITE/U23

Petr Vávra, DUKLA Praha

Jaromír Skála, ROUVY Specialized Cycling Team

Vojtěch Řepa, Equipo Kern Pharma

Mathias Vacek, Czech National Team

Turek Daniel, Felbermayr Simplon Wels

Tomáš Obdržálek, Elkov Kasper Czech Cycling Team

Filip Řeha, Elkov Kasper Czech Cycling Team

JUNIOŘI                    

Milan Kadlec, DUKLA Praha

Kobr Richard, Roman Kreuziger Cycling Academy

Štec Radovan, Tufo Pardus Prostějov

ŽENY ELITE/JUNIORKY                                          

Eliška Kvasničková, SportRaces Cycling Team

Hanka Runtová, DUKLA Praha

Tereza Kadlecová, SportRaces Cycling Team

Patricie Srnská, DUKLA Praha

HOBBY

Jiří Petr, Salomon/Suunto 

Eliška Kleiberová 

Závodu se může zúčastnit každý uživatel s chytrým trenažerem a závodit tak spolu s hvězdami na stejné trati a ve stejný čas, avšak profesionálové budou mít své vlastní kategorie a výsledky.

Autor článku: Admin