ČSC

Česká delegace se zúčastnila kongresu UEC

Česká delegace se zúčastnila kongresu UEC

Česká delegace v čele s prezidentem Petrem Markem se ve dnech 4.3.-6.3. 2022 zúčastnila výročního kongresu UEC v dánském Odense.

Členové 39 členských zemí zde schvalovali výroční zprávu, rozpočet a byla jim představována také dějiště kontinentálních šampionátů pro letošní a nadcházející rok. 

V celkovém pořadí národů se Česká republika za rok 2021 umístila na 9. místě z celkově 51 zemí, které jsou členy UEC. Zároveň byl také, jako teprve 6. v historie UEC, uveden do síně slávy za celoživotní přínos pro cyklistiku pan Vladimír Holeček.

I na tomto kongresu byla řešena otázka ohledně aktuálního dění na Ukrajině. Nebyli přítomny národní delegace Ruska a Běloruska a akce se nezúčastnil ani viceprezident UEC Alexander Gusjatnikov (Rusko) či členka správní rady UEC Natallia Tsylinskaya (Bělorusko). 

UEC společně se svými členy vyjadřují velkou podporu Ukrajině a přenesli jí také do konkrétních činů. UEC založila fond na pomoc Ukrajinské cyklistické federaci a jejím členům, kteří za aktuální situace musí opouštět své domovy. Samotné UEC darovalo prvních 100 000 eur (cca 2,5 milionu Kč). Rozdělování finančních prostředků bude přímo koordinovat UEC, UCI a prezident Ukrajinské cyklistické federace Andry Grivko. 

Následující rok se bude konat jubilejní 35. ročník výročního kongresu UEC, který se uskuteční 5.3.2023 v Praze.

Informace k účtu, na který lze darovat finanční pomoc Ukrajinské cyklistické federaci a jejím členům:

Název účtu:  Union Européenne de Cyclisme

Číslo účtu: 0269-00920065.70D

IBAN: CH110026926992006570D

Měna: Euro

Text k platbě: UEC Solidarity & Unity Aid for Ukrainian Cycling

BIC (SWIFT): UBSWCHZH80A

Autor článku: Admin