Dráha

Ani závěrečný den dráhového ME úspěch nepřinesl

Ani závěrečný den dráhového ME úspěch nepřinesl

I v poslední den evropského šampionátu v dráhových disciplínách ve švýcarském Grenchenu čeští reprezentanti výraznější úspěch nevybojovali. Nejvýše skončili ve výsledcích Martin Čechman a Tomáš Bábek, kteří v keirinu obsadili desáté, resp. jedenácté místo.

V prvních jízdách oba čeští jezdci neuspěli, ovšem v opravách se jim dařilo a po vítězství v nich postoupili do semifinále. V něm Čechman skončil pátý a Bábkovi, který dojel na čtvrté pozici těsně unikl postup do finálové šestice. V malém finále pak čeští jezdci skončili na čtvrtém. resp. pátém mítě. Další titul, již druhý, po prvenství v týmovém sprintu získal Nizozemec Jeffrey Hoogland.

Dokonce třetí zlato získala Katie Archibaldová. Po prvenství v omniu a scratchi dnes byla nejlepší spolu s Neah Evansovou v madisonu. Český pár Jarmila Machačová s Petrou Ševčíkovou skončil čtrnáctý, o jedno místo výše byla Veronika Jaborníková v keirinu. Neprosadili se ani Denis Rugovac s Danielem Baborem, v madisonu byli dvanáctí, když ze zlata se radovali Nizozemci Yoeri Havik a Jan Willem van Schip.

Výsledky:

Muži:

Madison:

1. Havik, van Schip (Niz.) 60, 2. de Ketele, de Vylder (Belg.) 56, 3. Leitao, Oliveira (Port.) 49, …12. Rugovac, Babor (ČR) -55.

Keirin:

1. Hoogland (Niz.), 2. Derache (Fr.), 3. Eilers (Něm.), …10. Martin Čechman, 11. Tomáš Bábek (oba ČR).

Ženy:

Madison:

1. Archibaldová, Evansová (Brit.) 63, 2. Dideriksenová, Lethová (Dán.) 50, 3. Berteauová, Borrasová (Fr.) 49, …14. Machačová, Ševčíková (ČR) -60.

Keirin:

1. Friedrichová (Něm.), 2. Stariková (Ukr.), 3. Tyščenková (Rus.), …13. V. Jaborníková (ČR).

FOTO Petr Klimeš

Autor článku: Jaroslav Cícha