Nash dojela ve Waterllo při startu cyklokrosového SP dvacátá

V úvodním podniku seriálu cyklokrosového Světového poháru v americkém Waterloo byla jedinou českou závodnicí na startu třiačtyřicetiletá Kateřina Nash. V závodu, kterému dominovaly Nizozemky, skončila dvacátá. Zvítězila Marianne Vosová, závod mužů ovládl Elli Iserbyt z Belgie.

Stejně jako v minulé sezoně byl závod žen především soubojem nizozemských krosařek, kterých skončilo v první desítce šest. Boj o vítězství trval až do posledních metrů. Za vítěznou Vosovou dojela s dvouvteřinovým odstupem Lucinda Brandová a Denise Betsemaová, která byla pomalejší o další vteřinu. Čtvrtá dojela do cíle hlavně bikerka Jolanda Neffová ze Švýcarska, Nash zaostala za Vosovou o 2:29.

Ještě dominantnější byli jezdci Belgie, v první desítce jich skončilo hned sedm a doplnilo trio Nizozemců. Vítězného Iserbyta, který vyhrál o 22 před stříbrným krajanem Michaelem Vanthourenhountem doplnil na stupních vítězů Quinten Hermans. Prvním ne belgickým jezdcem byl čtvrtý Lars van der Haar z Nizozemí.

1. Iserbyt 1:04:32, 2. M. Vanthourenhout +22, 3. Hermans (všichni Belg.) +35, 4. van der Haar (Niz.) +1:05, 5. Toon Aerts (Belg.) +1:43, 6. Kamp (Niz.) +1:49.

1.Vosová 48:28, 2. Brandová +2, 3. Betsemaová (všechny Niz.) +3, 4. Neffová (Švýc.) +19, 5. Worstová (Niz.) +26, 6. Vasová (Maď.) +32, …20. Nash (ČR) +2:29.