Boroš a Zemanová vyhráli Toi Toi Cup ve Slaném

Úřadují český cyklokrosový  šampion Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) vyhrál třetí díl Toi Toi Cupu, který se ve Slaném jel zároveň jako podnik nultého ročníku Evropského poháru. Radost domácím příznivcům udělala mezi ženami ještě ne osmnáctiletá Kristýna Zemanová hájící barvy celku Brilon Racing Team MB, která po Hlinsku vyhrála podruhé v řadě.

Závod provázelo příjemného počasí, takže stejně jako ve dvou předchozích podnicích seriálu to bylo velice rychlé a prašné. V závodě mužů nasadil ostré tempo Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) a za něj se zavěsil oddílový kolega Boroš. K nim se přidali dále Piotr Konwa z Polska, ještě v minulé sezoně junior Matěj Stránský (Brilon Racing Team MB), Tomáš Paprstka a Robert Hula (oba EXPRES CZ – TUFO Tem Kolín).

Ale již ve třetím okruhu, z celkového počtu osmi, byli na čele osamoceni Boroš a Paprstka. Ve čtvrtém měl technické problémy (větev v přehazovačce) Boroš, ale rychle se dokázal zpět na Paprstku dotáhnout a v dalším kole si vedoucí dvojici dojel skvěle jedoucí Stránský a od šestého kola již jezdil na čele pouze on a Boroš.

Tak to vydrželo až do závěrečného okruhu, kde v technické pasáži uplatnil své zkušenosti Boroš a dojel si pro druhý letošní triumf a upevnil si vedení v průběžné klasifikaci Toi Toi Cupu. „Bylo to dneska hodně rychlé, ale rozhodně ne jednoduché. Musel jet více hlavou, chytřeji. Mladý Stránský se držel velmi dobře, jel skvělý závod. Závěrečný okruh jsem jel co to šlo a podařilo se mi jej setřást,“ řekl Boroš.

V závodu žen se hned do čela dostala osminásobná česká mistryně Pavla Havlíková (Lawi junior team), ale hned po jejím boku jezdila Zemanová. Do vedoucí skupiny se ještě dostaly pátá bikerka z olympijských het v Tokiu Anne Terpstraová (Niz.), Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) a Karolína Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín).

Po polovině závodu již byly na čele ale pouze Zemanová a stříbrná medailistka z domácího šampionátu z roku 2019 Czeczinkarová. A na tom se nezměnilo nic až do cíle. Do cílové rovinky vjela na vedoucí pozici Czeczinkarová, ale drtivý finiš Zemanové znamenal její druhé vítězství v řadě a posun do průběžného vedení Toi Toi Cupu. Terpstraová nakonec uhájil těsně třetí místo před Havlíkovou, která měla závěr velmi rychlý.

„Bylo to těžké, ale měla jsem svůj dobrý den. Hlídala jsem si čelo a když se to ve čtvrtém kole začalo dělit, tak jsem nastoupila a udržela se mě pouze Jana (Czeczinkarová). V posledním kole jsem měla problémy, přestalo mi to přehazovat a tak jsem musela do depa. Naštěstí jsem ale neztratila kontakt a dobře to dopadlo a je z toho druhé vítězství v sezoně,“ byla spokojená Kristýna Zemanová.

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 58:25, 2. Stránský (Brilon Racing Team MB) +8, 3. Paprstka +26, 4. Hula (oba EXPRES CZ – TUFO Tem Kolín) +36, 5. Konwa (Pol.) +48, 6. Ulík (SR/EXPRES CZ – TUFO Tem Kolín) +1:01.

1. Ježek (Brilon Racing Team MB) 38:13, 2. Kerl (Author team Stupno) +2, 3. Novotný (Dukla Praha) +2.

1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 50:25, 2. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) stejný čas, 3.  Terpstraová (Niz.) +32, 4. Havlíková (Lawi junior team) +35, 5. Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +37, 6. Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) +50.

Juniorky:

1. Hanáková (ČED Bike Team) 43:02, 2. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +23, 3. Dlasková (AUTO Škoda Ml. Boleslacv) +1:25.

FOTO Jaroslav Svoboda

Utkání 12. kola hokejové extraligy: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec, 8. října 2021 v Olomouci.