Toi Toi Cup v Rýmařově ovládli Konwa a Vanderbekenová

Pátý závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Rýmařově zařazeného do kategorie UCI C2 ovládli při neúčasti domácích lídrů seriálu zahraniční závodníci. Mezi muži slavil prvenství Polák Marek Konwa, závod žen vyhrála Belgičanka Joyce Vanderbekenová.

V Rýmařově chyběli mj. majitelka bronzu z mistrovství Evropy Kristýna Zemanová a také domácí mužská jednička Michael Boroš. Oba budou v neděli startovat na Světovém poháru v Belgii. Zemanová ještě v sobotu absolvovala Superprestige v Nielu, kde na přetěžké rozbahněné trati skončila mezi ženami čtrnáctá.

Závod mužské elitní kategorie ovládl v Rýmařově Konwa, který obléká dres týmu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. Svým soupeřům odjel hned od startu a náskok rychle navyšoval. Za ním zůstala v závěru dvojice Fiala, Říman a v těsném souboji o druhou příčku byl nakonec úspěšnější Říman. Konwa vybojoval první vítězství v Toi Toi Cupu v letošní sezoně.

V závodě žen chyběly na startu hned čtyři cyklokrosařky týmu Brilon Racing Teamu MB, které čeká v neděli Světový pohár v Dendermonde. Na čele se usadila juniorka Kateřina Douděrová. Na ní se v průběhu závodu dotáhla zkušená Nikola Nosková, která se po dlouhé pauze vrátila do cyklokrosového pelotonu. Ovšem taktizování vedoucího dua využila Belgičanka Vanderbekenová, která českou dvojici dojela a hned jim i nastoupila. Mírný náskok dovezla až do cíle. Stříbro vybojovala ve spurtu Douděrová.

Výsledky – muži: Konwa (Pol./TJ Auto Škoda MB) 1:02:51, 2. Říman (DK Bikeshop Racing team) +31, 3. Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) +31, 4. Stránský (ATT Investments) +48, 5. Kerl (TJ Auto Škoda MB) +49.

Ženy: 1. Vanderbekenová (Belg.) 48:04, 2. Douděrová (J. Kulhavý Cycling team) +6, 3. Nosková (Czech Multisport Coaching) +6, 4. A. Bialeková (Pol.) +23, 5. Ungerová (SR) +35.

Junioři: 1. Šumpík (R. Kreuziger Cycling Academy) 43:05, 2. Lienert (Rexonix Kovo Praha) stejný čas, 3. Havel (Lawi junior team) +58.

Kadeti: 1. Berencsi (Maď.) 30:01, 2. Húsenica (SR) +8, 3. Svoboda (Brilon Racing Team MB) +14.

Kadetky: 1. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team) 24:38, 2. Cermanová (CK Příbram-Fany GASTRO) +3, 3. Faltysová (Adastra cycling team) +39.

Autor článku: Jan Krůta