PARA

Vejvodová vybojovala druhý duhový trikot!

Mistrovství světa v para cyklistice dnes pokračovalo závody s hromadným startem a českým reprezentantům se opět dařilo!

Pro svůj již druhý duhový dres mistryně světa si dojela v dopoledním programu tricyklistka Pavlína Vejvodová (WT1)! Svým soupeřkám odjela hned po startu a postupně sbírala vteřiny a minuty náskoku, až to bylo úctyhodných 7 minut při projetí cílové čáry. Jako druhá skončila Eltje Malzbenderová z Nového Zélandu a třetí Kanaďanka Shelley Gautierová.

„Závod jsem si užila. Hned na začátku jsem se potkala se soupeřem z jiné kategorie, poté jsem půlku závodu jela sama a druhou polovinu s Carol Cook (WT2). Za výsledek jsem velmi šťastná,“ uvedla Pavlína v cíli závodu.

Patrik Jahoda (MH1) nepotvrdil svou pozici z časovky a dojel na šestém místě. Katka Antošová (WH3) si dojela pro devátou příčku, což je vylepšení umístění o dvě příčky oproti časovce.

Velmi kvalitní výsledek podal v závodě s hromadným startem kategorií T2 mužů Jindřich Mašín, který skončil na sedmém místě. Od páté příčky ho dělily desetiny vteřiny, když prohrál spurt o páté a šesté místo. I tak je to pro nováčka české para cyklistiky obrovský úspěch.

Para cyklistika – hromadný závod

WT1 – 1. Vejvodová P. (ČR) 1:15.30, 2. Malzbender E. (NZL) + 6.55, 3. Gautier S. (CAN) + 12.59

MT2 – 1. Connors D. (USA) 57.19, 2. Celen T. (BEL) +0, 3. Jager M. (GER) + 3,..6. Mašín J. (ČR) + 14

MH1 – 1. Hordies M. (BEL) 1:21.17, 2. Cornegliani F. (ITA) + 20, 3. Wilcox B. (USA) + 2.29,..5. Jahoda P. (ČR) + 7.12

WH3 – 1. Zeyen A. (GER) 1:24:44, 2. Parker L. (AUS) + 3, 3. Vincent A. (FRA) + 3,..9. Antošová K. (ČR) + 13.24

Autor článku: csc-admin csc-admin