PARA

Koblasa pátý v silničním závodě na ME

Koblasa pátý v silničním závodě na ME

Ivo Koblasa (MC2) startoval jako jediný český závodník na okruhu veslařského areálu William-Alexander Baan na okraji Rotterdamu, kde se letos koná mistrovství Evropy v paracyklistice pod hlavičkou UEC.

Ivo jel od začátku dobrý závod a z deseti startujících borců v kategorii MC2 obsadil konečné 5.místo. Výkon svého syna, zároveň také svěřence hodnotí Ivo Koblasa starší následovně: „V bojovném, ve větru vedeném závodě, vybojoval Ivo po heroickém výkonu na pokraji všech sil 5. místo. Tím končí Ivova neuvěřitelná série závodů, jak na MS Glasgow na dráze, kde startoval v 5ti disciplínách, tak na MS Glasgow, kde startoval na silnici a v časovce, a poté na ME Rotterdam, opět časovka a silnice Ivo vybojoval všechna umístění v TOP TEN“.

Také reprezentační trenér Lukáš Petr nacházel slova chvály pro českého závodníka: „Ivo byl dnes odhodlán bojovat o nejvyšší příčky. Zlomové okamžiky přišly už v prvním z 12 okruhů, kdy favorit závodu Francouz Leute roztrhal skupinu a Ivo zůstal v hlavním poli. I přes snahu a velké úsilí se již nepodařilo hlavnímu poli odjeté závodníky dostihnout. Hlavní skupina spurtovala o čtvrté místo a Ivo si druhým místem ve skupině zajistil hezké páté místo celkového pořadí. Takový výsledek se určitě počítá.

Zítra na nás čeká poslední den evropského šampionátu. V akci budeme sledovat Patrika Jahodu (MH1), Pavlínu Vejvodovou (WT1), Petra Bergera (MT1), Jindru Mašína (MT2), Kateřinu Antošovou (WH3) a Vaška Antala (MH3) – všichni tito reprezentanti budou zítra usilovat o medaile v silničním závodě.

Výsledky:

MC2

  1. LEAUTE Alexandre (FRA) (1:37:34)
  2. PAPANGELIS Nikolaos (GRE) (1:38:58)
  3. ECKHARD TIO Maurice Far (ESP) (1:43:56) … 5. KOBLASA Ivo (CZE) (1:45:57)

Autor článku: Admin