Cyklokros

Zemanová a Boroš  vyhráli druhý závod TOI TOI Cupu

Zemanová a Boroš  vyhráli druhý závod TOI TOI Cupu

Seriál cyklokrosového TOI TOI Cupu pokračoval dnes druhým závodem v Mladé Boleslavi. Pro druhý triumf po Kolínu si jasně dojela Kristýna Zemanová z Brilon Racing Team MB a pro první, když v Kolíně nestartoval, úřadující šampion Michal Boroš hájící barvy týmu Elkov Kasper.

Dnešní závod mužů byl podstatně vyrovnanější. Boroš se hned usadil na čele, ale za ním se drželi s minimální ztrrátou jeho týmový kolega Adam Ťoupalík, Polák Marek Konwa (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav), Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor), Václav Ježek (Brilon Racing team MC), Jakub Říman (DK Bikeshop Racing team) a Maximilian Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav).

První z této skupiny odpadli Ježek a vítěz z Kolína Adam Ťoupalík, tempo diktoval hlavně Boroš. Ten se dokázal svým soupeřům vzdálit a jel si pro jasné prvenství. V předposledním kole jej ale potkal defekt a Fiala se mu dokázal hodně přiblížit. Boroš si ale však dokázal pohlídat malý náskok a svůj prní krosový závod v sezoně proměnil ve vítězství. Za Fialou si pro třetí místo dojel Jakub Říman (DK Bikeshop Racing team).

„S vítězstvím jsem spokojen, lépe to dopadnou ani nemohlo. Ale na výkonu se musí ještě zapracovat, hlavně na technice. Na krosovém kole jsem seděl zatím hodně málo s ještě se na něm necítil komfortně. Již jsem ale zdráv, takže mohu naplno trénovat a připravit se na důležité závody,“ řekl vítězný Michael Boroš.

Podobně jako v Kolíně si závod žen podmanila úřadující šampionka Zemanová. Hned v prvním kole ukázala záda všem soupeřkám a bylo jen otázkou s jakým náskokem přijede do cíle. Za ní se dvě kola dřela skupina šesti závodnic, ale pak se roztrhala. O druhé místo bojovaly dlouho spolu Slovenka Viktéria Chladoňová s Kateřinou Hladíkovou (Brilon Racing Team). Ty spolu vydržely až do závěrečného okruhu v němž měla přece jen více sil domácí Hladíková.

Mezi juniory slavil vítězství David Friedel (DK Bikeshop Racing Team), který byl v cíli o dvě vteřiny před vítězem z Kolína Barnabasem Vasem z Maďarska, třetí skončil Patrik Lienert (Rexonix KOVO Praha).

Výsledky:

Ženy:

1. Zemanová 47:44, 2. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +40, 3. Chladoňová (SR) +44, 4. Wlodarczyková (Pol.) +1:09, 5. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wrocław) +1:15, 6. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +1:21.

Junioři:

1. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) 37:58, 2. Vas (Maď.) +2, 3. Lienert (Rexonix KOVO Praha) +29, 4. Bažant (Cyklostar Pirelli) +52, 5. Hofer (Rak.) +56, 6. Kraus (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:03.

Muži:

1.Boroš (Elkov Kasper) 1:01:44, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +6, 3. Říman (DK Bikeshop Racing team) +8, 4 Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +14, 5. Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav)) +55, 6. Ježek (Brilon Racing team) +1:29.

FOTO Jaroslav Svoboda

Autor článku: Jaroslav Cícha