Cyklokros

Vítězná série Zemanové pokračuje

Vítězná série Kristýny Zemanové z týmu Brilon Racing Team MB pokračuje i po dnešním čtvrtém závodu letošního seriálu TOI TOI Cupu. Dnes v Jičíně vyhrála naprosto přesvědčivě, mezi muži vyhrál podruhé za sebou Michael Boroš z Elkov Kasper.

Po prvním kole se v závodu žen na čele vytvořila šestičlenná skupina z níž se Zemanová ve druhém kole odpoutala a pak systematicky svůj náskok navyšovala. Nechybovala a neustále soupeřkám ujížděla a v cíli měla k dobru téměř minutu a půl na svoji týmovou kolegyni Kateřinu Hladíkovou, která ve spurtu bezpečně za sebe odsunula Pavlu Havlíkovou z LAWI junior team.

„Jelo se mi skvěle, pocity ze závodu mám asi stejné jako v Mladé Boleslavi. Od začátku jsem si jela svoje tempo a soustředila se jen sama na sebe a tomu odpovídá asi i náskok v cíli. Snažila jsem se jet na sto procent, nastupovala za každou zatáčkou, ale když na mě nikdo netlačí, tak je to trochu složité. Již se těším na závody Světového poháru a snad i tam budu mít takové pocity a snad budu více konkurovat nejlepším světovým závodnicím jak v minulé sezoně,“ řekla Kristýna Zemanová.

Favorizovaný Boroš vyhrál, ale dnes i s trochou štěstí. Závod dnes tvořil hlavně Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Team Tábor, takových sedmdesát procent času jezdil na čele. V závěru závodu ho ale potkala smůla Fialu, spadl mu řetěz a přišel tak o možnost vybojoval prvenství.

„V předposledním kole, když zkusil nastoupit Boroš, tak mi spadl řetěz. Sice se mi ho podařilo za jízdy nahodit, ale ztrátu těch několika metrů se mi bohužel zlikvidovat nepodařilo. Od startu jsem byl vepředu a chtěl si vybudovat nějaký náskok. To se mi podařilo, i když pak mě Boroš dojel. Věřím, že moje výkony budou gradovat směrem k vrcholným závodům sezony – mistrovství Evropy a hlavně světovému šampionátu v Táboře,“ řekl Matyáš Fiala.

Po dvou třetích místech ve dvou úvodních závodech navázal v Jičíně na své  prvenství v Loun junior Patrik Lienert (Rexonix Kovo Praha), druhý skončil  Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli) a poprvé se v této kategorii dostal na stupně vítězů Jan Janout z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (Elkov Kasper) 57:52, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +10, 3. Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +11, 4. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) +1:07, 5. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1:33, 6. Říman (DK Bikeshop Racing Team) +1:35.

Ženy:

1. Zemanová 43:34, 2. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +1:24, 3. Havlíková (LAWI junior team) +1:25, 4. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +1:36, 5. Chladoňová (SR) +1:37, 6. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +1:43.

Junioři:

1.Lienert (Rexonix Kovo Praha) 38:04, 2. Bažant (Cyklostar Pirelli) +17, 3. Janout +32, 4. Kraus (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +53, 5. Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy) +56, 6. Hájek (Brilon Racing Team MB) +59.