BMX

Zdařilý bikrosový víkend v Řepích při King of Prague

Zdařilý bikrosový víkend v Řepích při King of Prague

Uplynulý víkend byl mezi bikrosaři ve znamení již 10. ročníku mezinárodního dvojzávodu UCI King of Prague 2020/Strabag Českého poháru BMX. Tento podnik byl zařazen do znovu otevřené olympijské kvalifikace pro olympijské Tokio 2021 a naši jezdci se neztratili, naopak. Na startu se během víkendu sešlo 596 závodníků ve věkových kategoriích od šesti let až o kategorii Elite z devíti zemí (Belgie, Dánsko, Slovensko, Polsko, Lotyšsko, Německo, Švýcarsko, Maďarsko, Česko). I přes nepříznivé deštivé počasí a drobné technické problémy za které se pořadatelé omlouvají, se jak sobotní i nedělní závod odjel jinak tak jak měl. 

V sobotním závodě juniorek se nejvíce dařilo Michaele Hájové (BMX & 4X Tema Olympu, druhá skončila Aleksandra Ziajaová z Polska a třetí Kateřina Schwarzová (ÚAMK Bikrosclub Řepy). V kategorii juniorů vyhrál Matěj Linhart před Adamem Bábkem (oba Bike Team Uničov) a třetí místo si vyjel Matěj Fabisz (TJ BMX Třinec).

V elitní kategorii žen vyhrála Vineta Petersoneová z Lotyška před Eliškou Bartuňkovou (Bikros klub Jeseník – ÚAMK/Dukla Praha), třetí projela cílovou čarou Michaela Beráková (Foxholeshop.cz). V Elite Men o pořadí rozhodoval těsný dojezd první trojice závodníků, nakonec se radoval Kristens Kriger z Lotyšska před Dominikem Topinkou (Bikrosclub Řepy) a Mathijsem Verhoevenem z Belgie.

V nedělním závodě juniorek bylo pořadí totožné jako v sobotním, mezi juniory opět vyhrál Linhart, za ním skončili Fabisz a Adam Moravec (BMX Pardubice).V ženách vybojovala druhé prvenství Petersoneová, druhá byla Bartuňková a třetí Regula Rungeová z Německa. Elite Men vyhrál Adam Hladík (BMX & 4X Team Olympus), ještě loni junior, si tak připsal hned v prvním roce vítězství mezi muži, druhý byl opět Topinka a třetí Edvards Glazers z Lotyška.

Eliška Bartuňková si do UCI individuálního rankingu připsala 90 bodů stejně jako Topinka, Adam Hladík získal dokonce prémiových 95 bodů mezi muži.

FOTO Kamila Diblíková, Lukáš Tamme

Autor článku: Jaroslav Cícha