Silnice

Závody Trenčínským regionem ovládl český celek ATT Investments

Závody Trenčínským regionem ovládl český celek ATT Investments

O uplynulém víkendu se řada českých týmů účastnila čtyřdílného mezinárodního etapového závodu Trenčínským regionem. Na Slovensku dominovali tým ATT Investments, když vyhráli všechny etapy, celkovou klasifikaci, bodovací i vrchařskou soutěž a stali se i nejlepším týmem.

Závod se skládal ze čtyř částí. V pátek byly na pořadu dvě akce. Nejprve 4km časovka do vrchu na Jankov vršok a v podvečer pak kritérium v Bánovcích nad Bebravou. To se však nezapočítávalo do celkových výsledků. V sobotu a v neděli se jely dvě okruhové etapy s centrem taktéž v Bánovcích nad Bebravou. První měřila 128 a druhá 153 km.

Na start se postavilo 120 cyklistů ze Slovenska, Česka, Maďarska, Polska, Rakouska a Srbska. Z českých se kromě ATT Invetsments prezentovali závodníci Dukly Praha, Roman Kreuziger Cycling Academy, LAWI junior team, TUFO PARDUS Prostějov, TJ Favorit Brno, Team Forman profiq Cinelli, DK Bikeshop Racing Team a čeští cyklisté ve slovenském RRK Group.

Úvodní časovku vyhrál Márton Dina před Matúše Štočkem. Do kritéria rozdělili organizátoři peloton na tři části.

Sobotní etapa se jela za vytrvalého deště a chladu a prověřila tak nejen výkonnost, ale i morálku závodníků. Skoro polovina jezdců v průběhu etapy slezla z kola. V spurtu první skupiny byl nejrychlejší Pavel Kelemen. A stejné umístění si zopakoval i v neděli.

Závodníci ATT Investments v konečném hodnocení ovládli všechny etapy i vyhlašované soutěže vyjma juniorské kategorie, v té zvítězil Richard Riška ze slovenského celku CK EPIC DOHŇANY.

Celkovým vítězem se stal Matúš Štoček, bodovací soutěž ovládl Pavel Kelemen, vrchaře Márton Dina a byli i nejlepším týmem.

Byl to užitečný závod v době, kdy jsme měli pauzu v kalendáři závodů UCI. Čekali jsme víc od obou slovenských kontinentálních týmů, ale v průběhu obou klasických etap nechaly veškerou práci na nás. Kluci tahali od startu až k cíli, kdy se dopředu začaly cpát další týmy. Ale všechno jsme zvládli, jak nejlépe to bylo možné,“ zhodnotil etapový závod Petr Kaltofen.

AUTOR: TZ ATT Investments

Autor článku: Admin