MTB

Výrazný úspěch českých juniorů na MS! Novotná má bronz, Bedrníková a Šulc jsou v TOP 10!

Výrazný úspěch českých juniorů na MS! Novotná má bronz, Bedrníková a Šulc jsou v TOP 10!

Výrazný úspěch na mistrovství světa horských kol v rakouském Leogangu zaznamenali čeští junioři.

Prvoročačka Aneta Novotná, potvrdila, že její výborná jízda ve štafetě nebyla náhodná a vybojovala zasloužený bronz. Aneta startovala z hloubi startovního pole, nicméně velmi rychle se probojovala na šestou pozici a následně výbornou jízdou bez chyb stahovala jednu soupeřku za druhou a už v polovině závodu jezdila stabilně na třetí pozici na které i dokončila závod. Aneta tak navázala na dosavadní historické úspěchy slavných českých bikerek a na své konto si připsala zatím životní úspěch.

Výborně si v závodě vedla i další talentovaná juniorka, Karolína Bedrníková, která dokončila závod na šesté pozici a obě dívky si tak vyměnily své umístění z Nového Města na Moravě.

Tereza Obořilová obsadila 19. místo a Adéla Holubová 28. místo.

V závodě juniorů to dlouho vypadalo, na další výrazný úspěch českých jezdců. Ještě v polovině závodu byl na čtvrté pozici Jan Zatloukal s minimálním odstupem na čelní trojici jezdců. Na šesté pozici se pohyboval David Šulc. Následné technické problémy v extrémních podmínkách ale odsoudily naše reprezentanty do pozice běžců. Díky velmi kvalitní práci mechaniků se po nucené zastávce v depu navrátili se ztrátou do závodu a i nadále bojovali jak jen to šlo. David Šulc nakonec dokončil závod na vynikajícím 10. místě,

které je jeho životním úspěchem. Také Jan Zatloukal se statečně probojovával startovním polem ze 40 pozice zpět do čela a jeho stíhací jízda nakonec stačila na 23. místo.

Technické problémy se dnes nevyhnuly ani úřadujícímu českému šampionovi Janu Sáskovi, který obsadil po opakovaných zastávkách v depu 35. příčku, Daniel Žvak byl 38., Václav Veverka 55. místo se ztrátou jednoho kola.

O extrémnosti závodu vypovídá i skutečnost, že do cíle závodu dojelo pouze 44 jezdců z téměř stovky startujících juniorů.

Výsledky:

Juniorky:

1. Mona Mitterwallner (Rak.) 1:15:55., 2. Luisa Daubermann (Něm.) +1:56, 3. Aneta Novotná +2:36,… 6. Karolína Bedrníková +6:03, 19. Tereza Obořilová +12:47, 28. Adéla Holubová +17:42 (všechny ČR).

Junioři:

1. Jan-Lennart Krayer (Něm.) 1:16:39, 2. Baumann (Švýc.) +0:40 3. Luca Martin (Fr.) +1:24,… 10. David Šulc +7:12, 23. Jan Zatloukal +9:48, 35. Jan Sáska +13:54, 38. Daniel Žvak +14:56, 55. Václav Veverka -1 kolo (všichni ČR).

Foto: Michal Červený

Autor článku: Filip Švestka