MTB

Česká štafeta na MS v Leogangu sedmá, Neumanová v e-bike devátá

Česká štafeta na MS v Leogangu sedmá, Neumanová v e-bike devátá

Sedmé místo vybojovala v hustém dešti česká štafeta na světovém šampionátu bikerů v rakouském Leogangu. 

Český tým tak o místo vylepšil svůj loňský výsledek z Mistrovství světa v Kanadě. 

V závodě šestičlenných týmů, který se jel v tomto počtu na mistrovství světa prvně, zvítězila francouzská sestava před Italy a Švýcary. Šestičlenný tým se skládal ze všech věkových kategorií, tedy muž, žena, junior, juniorka a jezdec a jezdkyně do 23 let. V českém podání se představil Ondřej Cink, Josef Jelínek, Tereza Tvarůžková, Aneta Novotná, Jitka Čábelická a David Šulc.

Cink předával jako čtvrtý, poté se tým posunul na 11. místo, odkud se vraceli do elitní desítky. Té polepšil finišman David Šulc, jenž štafetu posunul z deváté příčky na sedmou. 

“Škoda zaváhání pořadatelů, kteří v prvním kole odklonili jezdce na špatnou trasu a celý první úsek závodu tak absolvoval pouze zaváděcí okruh,” okomentoval průběh závodu reprezentační trenér Viktor Zapletal. 

Světový šampionát nevynechal ani kategorii e-biků. V té si dres světového šampiona oblékl Brit Tom Pidcock a Francouzka Melanie Pugine. Z českých reprezentantů se představila pouze Tereza Neumanová, která skončila devátá.

Výsledky:

Štafety:

1. Francie 1:27:34, 2. Itálie +1:35, 3. Švýcarsko +2:06, 4. USA +2:55, 5. Velká Británie +3:04, 6. Rakousko +3:58, 7. Česká republika  +5:19.

E-bike:

Ženy:

 1. Melanie Pugine (Fr.) 56:33, 2. Kathrin Stirnemann (Švýc.) +0:27, 3. Nathalie Schneitter (Švýc.) +1:15, … 9. Tereza Neumanová -1 kolo.

Muži: 

1. Tom Pidcock (Brit.) 1:01:41,. 2. Jerome Gilloux (Fr.) +0:35, 3. Simon Andreassen (Dán) +0:49.

Foto: Michal Červený

Autor článku: Filip Švestka