Dráha

Voneš na NCupu v Honkongu sedmý, sprinteři osmí

Sedmé místo vybojoval v závodu NCupu na dráze v Hongkongu Jan Voneš ve vylučovacím závodu. Jen o jednu příčku níže skončilo trio sprinterů ve složení Matěj Bohuslávek, Dominik Topinka a Martin Čechman.

V kvalifikaci týmového sprintu byli nejrychlejší jezdci Austrálie časem 42,829, české trio za nimi zaostalo o 1,018, to stačilo na osmé místo, které bylo zároveň poslední postupové do dalších bojů. Češi za sebou nechali i vyhlášené nizozemské trio. V následných jízdách však češi narazili právě na vítěze kvalifikace z Austrálii, na které bohužel nestačili. I tak je ale osmé místo, především vzhledem ke kvalifikaci na OH v Paříži, velice hezké.

Neuspěla naopak Gabriela Bártová, která dojela ve vylučovacím závodu až sedmnáctá.

Vylučovací závod:

1. Perrett (Briot.), 2. Hesters (Belg.), 4. Friuslie (Austr.), 4. Imamura (Jap.), 5. Vitzthum (Švýc.), 6. Wulff (Dán.), 7. Voneš (ČR).

Týmový sprint:

Finále: Autrálie (Cornish, Hoffman, Richardson) 42,274 – Japonsko (Nagasako, Obara, Ota) 42,958, o 3. místo: Čína (Kuo Šuaj, Liou Čchi, Čou Jü) 42,795 – Francie (Grengbo, Helel, Vigier) 43,060, …8. ČR (Bohuslávek, Topinka, Čechman).

Stíhací závod družstev:

Finále: Dánsko (Hansen, Skivild, Leth, Madsen) – Japonsko (Kožima, Hašimoto, Kuboki, Macuda) doteji po třech kilometrech, o 3. místo: Nový Zéland (Stewart, Sexton, Hornblow, Jackson) 3:51,664 – Austrálie 3:52,719.

1. Kažiharaová (Jap.), 2. Stenbergová (Nor.), 3. Acevedová (Mex.), 4. Balejšyteová (Lit.), 5. Willová (Austr.), 6.  Rodriguezová (Šp.), …17. Bártová (ČR).

Finále: Británie (Capewellová, Finucaneová, Marchantová) 46,092 – Německo (Friedrichová, Graboschová, Hinzeová) 46,349, o 3. místo: Čína (Pao Šan-ťü, Kuo Jü-fang, Jüan Li-jing) 46,728 – Nizozemsko (Lamberinková, van de Wouwová, van der Peetová) 47,175.

Finále: Nový Zéland (Bothaová, Shearmanová, Donnellyová, Shieldsová) – Irsko (Gillespieová, Griffinová, Murphaová, Sharpeová) dojeto, o 3. místo: Japonsko (Ikedaová, Kažiharaová, Kakitaová, Učinová) 4:17,947 – Austrálie) 4:19,112.