Dráha

Čechman v keirinu na NCupu těsně pod stupni vítězů

Čechman v keirinu na NCupu těsně pod stupni vítězů

Ve druhém dnu Nations Cupu v dráhové cyklistice se na oválu v Hongkongu blýskl výtečným výkonem český sprinter Martin Čechman, kterému v olympijské disciplíně keirinu jen těsně unikly stupně vítězů a obsadil čtvrté místo. Hodně úspěšné bylo i duo Gabriela Bártová a Petra Ševčíková, které vybojovalo v madisonu výbornou sedmou pozici.

Čechman nestačil v kvalifikaci pouze na Jeffrey Hooglanda z Nizozemska, avšak postupoval jen vítěz. V opravě dojel český jezdec druhý za Fabianem Hernando Puerta Zapatou z Kolumbie a proklouzl do semifinále. V něm skončil třetí, když za sebou nechal i Hooglanda a čekalo na něj finále. V něm nestačil pouze na trio Kaiya Ota z Japonska, Australana Matthewa Glaetzera a Sama Dakina z Nového Zélandu. Matěj Bohuslávek ve stejné disciplíně neuspěl v kvalifikaci ani opravě.

Denis Rugovac bezpečně prošel kvalifikací v omniu, ale v samotném závodu se mu již tak nedařilo. Ve scratchi dojel až na 22. místě, jen o tři místa výše byl v tempo race, ve vylučovačce skončil sedmnáctý a svou pozici si nevylepšil ani v závěrečné bodovačce a obsadil celkově dvacátou příčku. Neuspěla ani sprinterka Veronika Jaborníková, která byla klasifikována na 32. místě.

Výsledky:

Muži:

Keirin:

1. Ota (Jap.), 2. Glaetzer (Austr.), 3. Dakin (N. Zél.), 4. Čechman (ČR), 5. Browne (Trin. a Tob.), 6. Richardson (Austr.), …38. Bohuslávek (ČR).

Omnium:

1. Gate (N. Zél.) 144, 2. Nilsson (Fr.) 143, 3. Kožima (Jap.) 133, 4. Mora Vedri (Šp.) 127, 5. Hesters (Belg.) 124, 6. I. Leitao (Port.) 123, …20. Rugovac (ČR) -6.

Ženy:

Sprint:

Finále: Finucaneová (Brit.) – Grosová (Fr.) 2:0, o 3. místo: Friedrichová (Něm.) – van de Wouwová (Niz.) 2:0, …32. V. Jaborníková (ČR).

Madison:

1. Japonsko (Kakitaová, Učinová) 54, 2. Nový Zéland (Bothaová, Shermanová) 53, 3. Nizozemsko (Raaijmakersová, van Belleová) 49, 4. Švýcarsko (Andresová, Seitzová) 18, 5. Irsko (Griffinová, Sharpeová) 17, 6. Itálie (Zanardiová, Vitillová) 9, 7. ČR (Gabriela Bártová, Petra Ševčíková) 1.

Autor článku: Admin