Silnice

VELKOU CENU HRADCE KRÁLOVÉ VYHRÁL PAVEL KELEMEN Z ATT INVESTMENTS

V neděli 10. září 2023 se konal tradiční cyklistický závod Velká cena Hradce Králové, který vyhrál Pavel Kelemen z ATT Investments. Akce se konala v centru města na Masarykově náměstí, kde si diváci užili běžecké závody, závody v koloběhu, charitativní závod pro děti, exhibičního ELIMINÁTORA a hlavně městské kritérium v kategoriích MASTERS a ELITE. Na startovním poli se sešlo přes 200 závodníků a závodnic. Zároveň byl pro malé návštěvníky připraven Dětský den na Velké ceně Hradce Králové. Skvělou atmosféru celé akce doprovázela hradecká kapela Electrophonix.

Výzvu na účast v ELIMINÁTORU přijal i účastník na Tour de France Jan Bárta, který se zároveň na tomto závodě rozloučil se svou kariérou profesionálního cyklisty. Ten nakonec ve sprintu na 50 metrů porazil Jiřího Petruše z ATT Ivestments a vyhrál tak ELIMINÁTORA. V elitním závodě se představilo top 10  týmů z celé republiky a konkurence byla opět vysoká – na trati se potkali závodníci z Elkov – Kasper Czech cycling team, ATT Investments Team nebo pořádající stáj Rafkarna IDEA cycling team. V dramatickém finiši nakonec zvítězil Pevel Kelemen z ATT Investments, který porazil z Dominika Neumana z Elkov-Kasper a na třetím místě se umístil Tomáš Kalojíros z RRK Group – Pierre Baguette.

Autor článku: Admin