Silnice

Ve čtvrtek startuje Czech Tour

Ve čtvrtek startuje Czech Tour

Čas nadešel, ve čtvrtek 6. srpna v Uničově zazní v 17:00 výstřel, který odstartuje nejkvalitněji obsazenou Czech Tour v její dvanáctileté historii. Šest týmů z elitního společenství WorldTour, nejlepší česká stáj Elkov Kasper, český reprezentační tým pod vedením Tomáše Konečného a dalších třináct kvalitních celků. Celkem tedy 147 cyklistů na startu.

„Letošní přípravy byly opravdu velmi náročné, nebylo poslední měsíce dne, kdy by nevznikl na trase nějaký problém. Dokonce se v zoufalství uvažovalo, když už nebyla žádná možnost, že si přibližně 25 metrů silnice uděláme sami buldozerem, už byl a válec také. Ale díky vstřícnosti místní pily v obci Jičina jedem přes jejich dvůr,“ říká promotér závodu Jaroslav Vašíček z TTV Sport Group.

A na co se mohou diváci těšit. Jednoznačně na šest týmů WorldTour a čtyři pro Continental týmy. A hvězda letošní Czech Tour Belgičan Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling), světový rekordman v hodinovce a v posledních letech ať se jednalo o mistrovství světa nebo Evropy neodešel bez medaile v časovce jednotlivců. Vítězství z loňského roku budou obhajovat jezdci stáje Michelton Scott s Lucasem Hamiltonem či bývalými mitry světa na dráze Luke Durbridge nebo Michael Hepburn. V týmu Alpecin Fenix pojede vedle jediného vítěze na startu z minulých

let Petra Vakoče (2015), nepočítaje dvojnásobného vítěze Leopolda Königa, který však již působí v roli ředitele závodu, také úřadující mistr Belgie Tim Merlie.

„A tak bychom mohli pokračovat, je to jen zlomek skvělých cyklistů, kteří budou předvádět výborné výkony v moravských horách. A nemůžeme také zapomenout na coronavirus. Prostě letošní omezení dle reglementu UCI budou velká, ale kdy na vlastní oči uvidíte světové cyklisty v rouškách na Moravě. Tak vzhůru do Jeseníků a Beskyd a medlovský kopec zase po nějakém čase ožije,“ zve fanoušky Vašíček.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha