Gravel

Vakoč šestý na ME v gravelu, titul má Stuyven

Vakoč šestý na ME v gravelu, titul má Stuyven

Petr Vakoč obsadil šesté místo na mistrovství Evropy v disciplíně gravel, které se uskutečnilo v belgickém Oud-Heverlee. Titul získal belgický silničář stáje Lidl-Trek Jasper Stuyven.

Vakoč se na závod těšil, ale tušil, že profilově to nebude úplně pro něj. „Závod se jel blízko území, kde se koná silniční klasika Brabantský šíp, kterou jsem v roce 2016 vyhrál. Některé pasáže jsme dokonce křižovali. Bohužel tam nebylo moc prudkých kopců, které by mi nahrávaly,“ uvedl Vakoč.

Závod se jel zároveň jako belgický šampionát v gravelu, takže domácí jezdci měli dvojnásobnou motivaci. Stuyven přijel po úspěšném ataku z vedoucí skupiny do cíle 159 km dlouhého závodu osamocen s náskokem více než minuty.

O stříbro spurtovala skupinka pěti závodníků, v níž byl i Vakoč, jenž zrovna není excelentním sprinterem. Titul vicemistra Evropy vybojoval další Belgičan Tim Merlier, bronz získal Němec Paul Vos.

Mezi ženami získala evropský titul Lorena Wiebesová z Nizozemska.

Výsledky (159 km): 1. Stuyven 4:16:27, 2. Merlier (oba Belg.), 3. Vos (Něm.), 4. G. Vermeersch vš. +1:21, 5. F. Vermeersch (oba Belg.) +1:22, 6. Vakoč (ČR) +1:23.

Ženy (131 km): 1. Wiebesová 2:59:33, 2. van Empleová (obě Niz.) stejný čas, 3. Cecchiniová (It.) +1.

Foto: UEC a Instagram Petra Vakoče

Autor článku: Jan Krůta