Silnice

V Židovicích a Lovosicích se pojede MČR mládeže

V Židovicích a Lovosicích se pojede MČR mládeže

Medaile ze silničních šampionátů si již rozdělili muži, ženy, junioři i juniorky a o nastávajícím víkendu tak učiní i zbylé mládežnické kategorie. V pátek 9. července v Židovcích u Roudnice n. L. se pojedou časovky a v neděli 11. července v Lovosicích pak závody s hromadným startem.

V Židovicích pořádá závody CK Slavoj Terezín a na start se postaví mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně, starší žáci na než čeká trať dlouhá devět kilometrů, kadetky a kadeti pak absolvují trať dlouhou 15 km.

O dva dny později v Lovosicích se uskuteční závody s hromadným startem. V 9:00 vyrazí první na okruh v délce 17,4 km po trase Siřejovice, Keblice, Brňany, Brozany n./O., Chotěšov, Vrbičany, Siřejovice mladší žáci, kteří absolvují 29 km, o čtvrt hodiny mladší žákyně (12 km), ve 10:30 starší žákyně 29, v 10:45 starší žáci(46), ve 12:30 kadetky (46 km) a v 14:45 kadeti (80 km).

Stále platí vládní opatření a je nutné při prezentaci doložit vyplněný Covid Selfreport a s ním se prokázat jednou z těchto možností:

  • negativní RT-PRC test, který jsem absolvoval/a nejdéle 7 dnů před začátkem akce
  • negativní antigení test, který jsem absolvoval/a nejdéle 72h před začátkem akce
  • certifikát od MZdr o ukončeném očkování a od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní nebo 22 dní od první aplikace
  • potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní
  • antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený MZdr k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, a dále osobě, která absolvovala v rámci povinného testování zaměstnanců stanoveného jiným mimořádným opatřením MZdr nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený MZdr k použití laickou osobou s negativním výsledkem a byl osobě poskytnut jejím zaměstnavatelem; tato skutečnost se dokládá potvrzením od zaměstnavatele (obdobně ze školy) nebo čestným prohlášením.

Autor článku: Jaroslav Cícha