V Umag Trophy si dojel pro bronz Tomáš Bárta

V prvním závodě sezóny 2021 si tým Topforex ATT Investments připsal skvělý úspěch, když Tomáš Bárta dojel v závěrečném hromadném spurtu v prestižní Umag Trophy pro třetí místo.

„Za dnešní výkon chválím všechny kluky. Všichni odvedli velmi dobrou práci. V samém závěru provezl městem Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu,“ komentuje první letošní start svých svěřenců sportovní ředitel Petr Kaltofen.

V závodu dlouhém 154 km se na čele pelotonu drželi po celý závod cyklisté Vini Zabú, kteří chtěli dovést svého lídra Jakuba Mareczka do hromadného spurtu. Hned za nimi se drželi závodníci Topforex ATT Investments. Úkolem bylo maximálně chránit Bártu a Jiří Petruš v pozici kapitána dostál své roli a tým perfektně koučoval.  Bárta dojel za vítězem Jakubem Mareczkem a druhým Italem Filippem Fortinem. Další Čech v pořadí byl Alois Kaňkovský z hradeckého Elkov Kasper, který dojel na 26. místě.

1. Mareczko 3:33:17, 2. Fortin (oba It.), 3. T. Bárta (ČR), 4. A. Banaszek (Pol.), 5. Jaramillo (Kol.), 6. Burchio (It.), …26. Kaňkovský, 61. Otruba, 83. Turek, 87. Zahálka, 89. Kukrle (všichni ČR) všichni stejný čas.