V Plzni byl opět nejrychlejší Richard Habermann

Desátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel jako GP Efisan a nejrychlejším závodníkem dne byl ve skvělé formě jezdící Richard Habermann (AC Sparta Praha), který si opět odvezl i dres aktivity.

Závodilo se hned od startu. V žádném úniku ani bodovačce nechyběl ale Habermann, který jakoby neměl slabou chvilku. Během pár kol získal takovou zásobu bodů, že do konce závodu jen kontroloval první pozici celkového hodnocení. Delší nástup měl Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) a i on od poloviny závodu nechyběl v žádném úniku a sbíral tak důležité body. Skvělý souboj předvedli jezdci v souboji o lídra seriálu Jan Ryba a Martin Boubal. Prakticky byli jako „vlastní stín“, kam se hnul Boubal tam byl Ryba a naopak. Nakonec ze souboje vyšel jako vítěz právě mladík Ryba a má nakročeno k vítězství v celém seriálu.

Závod juniorů vyhrál Maximilian Kerl (Author Team Stupno), ženám tentokrát kralovala Dagmar Hejhalová (Dukla Praha), která jako jediná vydržela v pelotonu.

Další díl Giant Ligy 2021 pokračuje v úterý 14. září v Plzni na Rapidu

1. Habermann (AC Sparta Praha) 25, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 21, 3. Ryba (AC Sparta Praha) 18, 4. Boubal (Hello CTW) 15, 5. Vojtěch (LAWI Stars – Giant) 14, 6. Rajchart (GAPP Systém – Kolofix MTB) 10.

1. Kerl (Author Team Stupno) 7, 2. Otta (Roman Kreuziger Cycling Academy) 3,  3. Titěra (KOVO Praha) 1.