MTB

V Motole se pojede finále ŠKODA Pražského MTB poháru

V Motole se pojede finále ŠKODA Pražského MTB poháru

Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu Nutren Specialized Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru. Desátý ročník soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v neděli 25. září znát celkové vítěze 24 soutěžních kategorií a zároveň i majitele unikátních uměleckých pohárů s pražskou dlažební kostkou. Závod mužů a žen je vypsán také jako Akademické MČ.   

Pouze minimální bodové rozdíly od sebe dělí největší favority na celkové vítězství ve většině kategorií. To samé se týká soutěže týmů, kde jsou na prvních třech příčkách s minimálními rozdíly seřazeny týmy Rexonix Racing Team, ADASTRA Cycling Team a Bike Puzzle Team. Význam a důležitost finálového závodu v Motole bude navíc umocněna pořadatelstvím Akademického Mistrovství České republiky s účastí české akademické špičky. Akademický „mistrák“ už dávno není pouhou věcí sportovně vysokoškolské prestiže. Na základě umístění v národním akademickém šampionátu může být studentovi přiděleno celoroční stipendium a to není pro sportovce – studenta rozhodně věc zanedbatelná.

Motolská trať opět doznala určitých změn a závodníky čeká těžký, ale bezpečný a moderní okruh s prvky, které jsou součástí tratí závodů vysokých kategorií UCI. Areál je zároveň celoročně přístupný k tréninku a v průběhu roku slouží nejenom jako tréninkové centrum řady klubů a reprezentantů, ale také jako volnočasová lokalita pro komunitu cyklistů a rodin s dětmi. Zároveň zde probíhá také trénink dětských „školiček“ a různých skupin napříč disciplínami, včetně vyznavačů endura, sjezdu, trialu a cyklokrosu. 

Závodu se zúčastní řada slavných jmen. Opravdovým lákadlem pro diváky bude účast hned tří úřadujících republikových šampionů, talentovaného juniora Ondřeje Novotného z pražské Dukly, třiadvacítkáře Jana Zatloukala, který je zároveň i mistrem země v short tracku a konečně olympionika a české bikové jedničky Ondřeje Cinka.

Pořadatelé žádají všechny zájemce o parkování a stavbu stanů v týmové zóně, aby si rezervovali patřičný prostor u Vojtěcha Pavlíka, vojtech.pavlik.caths@gmail.com, tel: +420 604 975 981.

Parkování obytných vozů a výstavba týmových stanů bude možná od sobotního odpoledne. Upozorňujeme, že do té doby v areálu platí veškerá dopravní značení.

Přihlášky na 6. závod Pražského MTB poháru v Motole ZDE: https://www.sportt.cz/register/1190

FOTO Karel Kolečko

Autor článku: Jaroslav Cícha