MTB

Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole

Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole

Čeští reprezentanti Ondřej Cink (Kross Racing Team) a Adéla Holubová (kola-bbm.cz) se stali vítězi hlavních kategorií závěrečného podniku ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole. Kategorii juniorů ovládl úřadující mistr republiky Ondřej Novotný z pražské Dukly, akademickými mistry republiky se v přidruženém závodě stali Josef Kunášek (VŠ Polytechnická Jihlava) a Adéla Holubová (Masarykova Universita).

Navzdory nepříliš vstřícné předpovědi meteorologů čekal na účastníky finálového závodu ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole prosluněný, téměř ideální cyklistický den. Zaplněná louka pro zázemí týmů v lokalitě Trailů Motol – „Jízda pod napětím“ potvrzovala předpoklady pořadatelů z týmu Nutrend Specialized Racing, že si závěrečný závod poháru a jeden z posledních bikových podniků v této sezóně nenechá ujít velká část české bikové komunity.

Ve všech kategoriích se bojovalo o hodně, závěrečný závod určil celkové vítěze a medailisty jednotlivých kategorií, kteří obdrží unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou. Ten bude v jubilejním desátém ročníku soutěže v olympijském cross coutry horských kol vytvořený v inspiraci slavné písně skupiny Queen „The Show Must Go On“.

Příznivci cyklistiky měli možnost sledovat nejenom profesionálně klidnou jízdu Cinka, ale i talent mladých jezdců, Ondřeje Novotného a Jana Zatloukala (Nutrend Specialized Racing), kteří oba patří do světové špičky svých kategorií. Cink, Zatloukal a Novotný si už během prvního kola si vytvořili náskok. Nakonec zvítězil Cink před Zatloukalem a Petrem Šichem (Moravec Team).

„Byl to letos můj poslední závod a užil jsem si to,“ říkal v cíli Ondřej Cink. „Ta trať je zde zábavná, těžká a technická s kopci do čtyřiceti vteřin, to mi sedí a klidně by snesla i mezinárodní závod,“ dodal Cink.

FOTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha