Úvodní ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu vyhráli Rauchfuss a Kalašová

Druhý závod seriálu Prima CUP odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově.

Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.

Sluníčko, krásná příroda a úsměvy na tváři účastníků zpříjemňovaly již druhý závod seriálu Prima CUP, kterého se zúčastnili jak čeští reprezentanti, tak rodiny s dětmi. Na výběr bylo ze tří tras vedoucích i do sousedního Polska. Cyklisté projížděli smrkovými lesy, kolem pískovcových skal, chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko.

Nejdelší trasu zařazenou do nejvyšší domácí bikové soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, která vedla až do Parku Narodoveho Gór Stolowych, vyhrál zkušený Marek Rauchfuss o více jak minutu a půl před několikanásobným vítězem seriálu Filipem Adelem. Se ztrátou 4:36 je na stupních doplnil Rakušan Alexander Stadler. V ženách byla nejrychlejší Milena Kalašová před polskou reprezentantkou Michalinou Ziolkowskou o 15 minut a půl hodiny před Nikol Flašarovou.

Na střední trase se radoval z absolutního vítězství David Pravda a Polka Dominika Niemiec. Na trase určené rodinám s dětmi zvítězil Petr Bělecký a Barbora Famfulíková.

Závodem ZP 211 Stolové hory odstartovala také soutěž O pohár IZS. Za podpory Zdravotní pojišťovny ministerstva je umožněna všem integrovaným složkám účast v seriálu zdarma.

Seriál Prima CUP pokračuje 21. května partnerským závodem Silesia Bike Marathon v Opavě a o týden později 28. května následuje ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu na Dolní Moravě. Závod je určen profesionálním jezdcům, amatérům a dětem, pro něž jsou tradičně připraveny dětské závody.