Cink v NMNM patnáctý, juniorka Spěšná druhá

Česká bikerská jednička Ondřej Cink dojel na domácím Světovém poháru v Novém Městě na Moravě patnáctý. Skvělý výkon předvedla také v sobotním závodě juniorka Simona Spěšná, která se umístila na druhém místě.

Závod mužů ovládl olympijský šampion z Tokia Brit Thomas Pidcock. Ondřej Cink, který stále bojuje s alergií, ztratil na vítěze přes dvě minuty.

V závodě žen zvítězila suverénně Australanka Rebecca McConnell. Z českých žen skončila nejlépe mistryně republiky Jitka Čábelická na 35. místě se ztrátou přes osm minut.

V juniorských kategoriích se skvěle předvedli čeští reprezentanti. Simona Spěšná skončila na druhém místě, když nestačila pouze na Švýcarku  Monique Halter. Mezi juniory se nejlépe dařilo 18. Ondřejovi Novotnému. Juniorským vítězem se stan Dán Gustav Pedersen.

V závodě do třiadvaceti let slavil vítězství Martin Vidaure Kossmann z Chile. Nejlepším českým jezdcem byl Jan Sáska. Mezi ženami do třiadvaceti let bodovala Francouzka Line Burquier. Z českých žen se nejlépe dařilo Adéle Holubové.

Junioři: 1. Gustav Pedersen (Dán.) 1:03:47, 2. Paul Schehl (Něm.) +0:36, 2. Nathan Cornillon (Fr.) +0:47 … 18. Ondřej Novotný (Dukla Praha) +3:29, 25. Patrik Černý (Expres CZ Tufo Kolín) +3:57, 49. František Hojka (Expres CZ Tufo Kolín) +5:51.

Juniorky: 1. Monique Halter (Švýc.) 1:02:11, 2. Smona Spěšná (jb Brunex Superior) +0:23, 3. Antonia Weeger (Něm.) +0:41 …   13. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +3:46, 18. Eliška Hanáková +4:35, 47. Karla Nováková +9:32.

Muži U23: 1. Martin Vidaure Kossmann (Chi.) 1:08:41, 2. Simone Avondetto (ITA, Wilier Pirelli) +1:10, 3. Dario Lillo (Švýc.) +1:23 …  34. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +5:20, 71. Filip Konečný (Nutrend Specialized) +8:45, 77. Robert Hula (Expres CZ Tufo Kolín) -1 kolo, 106. Václav Veverka (Cyklostart Trek Pirelli) -1 kolo.

Ženy U23: 1. Line Burquier (Fr.) 1:07:58 hod. 2. Puck Pieterse (Niz.) +0:45   3. Giada Specia (It.) +2:05 … 22. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +7:19, 34. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +10:10, 43. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +11:50, 59. Kateřina Vaverková -1 kolo.

Ženy Elite: 1. Rebecca McConnell (Aus.) 1:21:17, 2. Loana Lecomte (Fr.) +0:40 3. Jenny Rissveds (Švéd.) +1:17 … 35. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +8:06, 45. Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) +9:33, 48. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +10:11, 62. Karla Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) -1 kolo, 74. Barbora Průdková (Multicraft) -2 kola.

Muži Elite: 1. Thomas Pidcock (Brit.) 1:21:19, 2. Vlad Dascalu (Rum.) +0:01 3. Nino Schurter (Švýc.) +0:30 … 15. Ondřej Cink (Kross Orlen) +2:01, 61. Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) +7:01, 64. Jan Vastl (GAPP System Kolofix) +7:11, 71. Jan Škarnitzl (GAPP System Kolofix) +8:06, 104. Jan Rajchart (GAPP System Kolofix) -2 kola, DNF. Josef Jelínek (Cyklostar Head Pirelli).

Autor článku: Filip Švestka