Silnice

Úvodní den Závodu míru juniorů přinesl norský double

Úvodní den Závodu míru juniorů přinesl norský double

Ve čtvrtek odstartoval v Litoměřicích Závod míru juniorů. Na start prestižního etapového závodu se postavilo 120 cyklistů z dvaceti týmů. První etapa měřila téměř 101 kilometrů a závodníci museli absolvovat dvě vrchařské prémie.

První (Lovečkovice) měla vrchol na šestnáctém kilometru a druhý hodnocený vrchol byl v Mukařově na sedmdesátém kilometru etapy. Mezi dvě vrchařské prémie se vklínily ještě dvě sprinterské, které byly v Úštěku a Vědlicích.

První vrchařskou prémii vyhrál Francouz Romain Grégoire, následovaný Ukrajincem Kostem a Belgičanem Uijtdebroeksem. Balík se po sjezdu z vrchařské prémie držel pohromadě a sprint na kostkách v Úštěku vyhrál německý závodník Emil Herzog.

Druhá sprinterská prémie se nacházela až za polovinou etapy a vyhrál ji Nor Trym Brennsater, který se dostal do úniku a padesát kilometrů před cílem měl náskok okolo jedné minuty. Norský závodník jel velmi dobře a třicet kilometrů před cílem měl dvouminutový náskok. Trym Brennsater svůj náskok v deštivém a větrném počasí nakonec neudržel a o vítězi musel rozhodnout v hodně protříděném pelotonu závěrečný sprint. 

Ovšem Norové nemuseli smutnit, protože první etapu Závodu míru juniorů vyhrál po sprinterském souboji jiný norský závodník Stian Edvardsen-Fredheim. Za ním dojel jeho týmový kolega Per Strand Hagenes. Norský double na stupních vítězů doplnil francouzský reprezentant Pierre Gautherat.

Pořadí první etapy:

  1. Stian Edvardsen-Fredheim (Norsko)
  2. Per Strand Hagenes (Norsko)
  3. Pierre Gautherat (Francie)

Autor článku: csc-admin csc-admin