Paracyklistika

Úspěšná mise pokračuje – Ivo Koblasa Mistr Evropy v para-cyklistice!

Druhý den evropského šampionátu byly na programu časovky jednotlivců kategorií C a B. Česká republika měla na startu své želízko v osobě Iva Koblasy v kategorii C2. Časovka na okruhu 12,5km se vyznačovala velmi náročným profilem trati, ve které dominovalo 4km dlouhé stoupání. Ivo Koblasa jel od startu své tempo a přestože byla trať fyzicky i technicky náročná, průměrná rychlost přes 40km/h značila, že Ivo je na tom velmi dobře a že bude bojovat o stupně vítězů. Po protnutí cílové pásky po 25km dlouhé časovce bylo jasné, že si Ivo veze domů titul Mistra Evropy.

V cíli jsme se Iva zeptali, co pro něj zisk titulu Mistra Evropy znamená těsně před odletem na MS v Portugalsku: „Trať časovky mně velmi vyhovovala, především pro mě byla generálkou před nacházejícím mistrovstvím světa, kde se pojede časovka opět na velmi náročném okruhu. Doufám, že svou formu udržím a povede se mi dobré umístění i na MS.“

Zisk titulu pro Iva znamená, že nově zvolená sportovní příprava pod vedením trenéra Lukáše Petra nese své ovoce.

Manažer závodníka Ivo Koblasa starší dodal: „Zisk titulu je velké ocenění pro celý tým, který se stará nejen o Iva, ale i o celý reprezentační tým tělesně handicapovaných cyklistů“.

Po včerejším zisku titulu Mistra Evropy handbikerem Patrikem Jahodou je dnešní úspěch již druhou zlatou pro české barvy. Druhý Čech na ME v kategorii C2 Michal Strak skončil na šestém místě.